Dagjesmensen in Venetië moeten toegangskaartje tonen
VENETIË (ANP/AFP) - Toeristen die een dagje Venetië willen bezoeken, moeten donderdag voor het eerst een toegangskaartje hebben. Het gaat om een proef op de drukste momenten in het jaar. De stad hoopt dat de maatregel helpt om de negatieve gevolgen van de enorme aantallen toeristen die naar Venetië gaan te beperken.
Er zijn voor dit jaar 29 drukke dagen aangemerkt. Voor die dagen moeten bezoekers online voor 5 euro een kaartje kopen. Er zijn wel uitzonderingen. Zo is een kaartje niet nodig bij een overnachting in de stad, voor kinderen jonger dan 14 jaar en voor mensen met een handicap. Wie geen ticket heeft, riskeert een boete van 50 tot 300 euro.
Venetië trekt jaarlijks miljoenen toeristen, terwijl de stad 50.000 inwoners telt. In 2022 bleven alleen al 3,2 miljoen mensen overnachten in de stad. Daar komen nog eens tienduizenden dagjesmensen per dag bovenop.
De hoop is dat de verplichting om op drukke dagen een kaartje te kopen, mensen aanspoort om op rustigere dagen te komen. De opbrengsten helpen bovendien met het betalen van onderhoud.
Volgens de VN-organisatie UNESCO dreigt het werelderfgoed in gevaar te komen door de grote aantallen toeristen, plus het stijgende zeewater als gevolg van klimaatverandering. De Venetiaanse proef wordt met aandacht bekeken in andere gebieden waar veel toeristen komen. Ook in Amsterdam wordt Venetië vaak aangehaald als schrikbeeld van een stad die overlopen wordt door bezoekers.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
1 uur geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.
1 uur geledenMADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
6 uur geleden