Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vele blessures baren atletiekcoach Meuwly zorgen

Vele blessures baren atletiekcoach Meuwly zorgen

BIRMINGHAM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly van de Atletiekunie maakt zich zorgen over het relatief grote aantal atleten dat door blessures niet kon meedoen aan de EK atletiek in Birmingham. Topatleten als Niels Laros (middenafstand), Sven Roosen (tienkamp), Nsikak Ekpo (sprint) en Minke Bisschops (sprint) haakten kort voor het toernooi af. "Het is iets wat we grondig moeten analyseren, kijken of er een patroon is te zien. Zeker met het oog op de Olympische Spelen van 2028, want wij hebben niet als bijvoorbeeld de Verenigde Staten of Groot-Brittannië een onbeperkt aantal atleten dat succesvol kan zijn", zei hij op de slotdag van het toernooi.

Meuwly maakte de kanttekening in de wetenschap dat de EK atletiek in Birmingham wel de meest succesvolle ooit zijn voor Nederland. Met vier gouden, drie zilveren en vijf bronzen medailles staat de equipe al op twaalf medailles. Evenveel als op de EK in Rome in 2024, maar met meer goud. Er zijn zondagavond nog kansen op meer eremetaal met de estafetteploegen op de 4x400 meter.

"Het zal niet eenvoudig zijn een eenduidige oorzaak aan te wijzen, want sommige blessures zijn gewoon pech", vervolgde Meuwly. "Deze sport vergt fysiek veel van atleten als je de top wilt halen. Je moet een sterk lichaam hebben. Toch hebben we al laten zien dat we met de juiste behandeling een atleet op tijd fit en in vorm kunnen krijgen. Stefan Nillessen bewees dat briljant met zijn onverwachte gouden medaille op de 1500 meter."

Meuwly constateert ook een gunstige ontwikkeling binnen de Nederlandse topatletiek. "De dynamiek is veranderd. De succesvolle atleten inspireren de talenten en nieuwkomers. Zij komen niet naar een toernooi om alleen maar mee te doen; ze willen meteen succesvol zijn. Of het nu een medaille is, het halen van een finale of het verbeteren van hun ranking. Die atmosfeer geeft mij veel voldoening."

Meer uit Sport

Oranje-tegenstander Argentinië verslaat Japan op WK hockey

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië, de volgende tegenstander van Nederland in de groepsfase, hebben hun eerste wedstrijd op het WK gewonnen. In het Wagener Stadion in Amstelveen wonnen de Argentijnen met 3-0 van Japan.

1 uur geleden
Nederland sluit EK zwemmen af met plek 7 op 4x100m wisselslag

SAINT-DENIS (ANP) - Nederland heeft de Europese kampioenschappen in het Olympic Aquatic Centre in Parijs afgesloten met de zevende plaats op de 4x100 meter wisselslag. Maaike de Waard, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Milou van Wijk slaagden er niet in om mee te strijden om de medailles. Het goud ging naar Groot-Brittannië, dat Italië in de laatste 50 meter voorbijstak. De Russinnen onder neutrale vlag werden derde. Nederland had zich als zesde geplaatst voor de finale.

1 uur geleden
Hockeyer Telgenkamp bezorgt Oranje extra pit bij eerste WK-zege

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland had een beetje pit nodig bij de 1-0-achterstand in de eerste WK-wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland, vond hockeyer Duco Telgenkamp. "Even moest het gas erop. Dat voelde ik en een aantal jongens in het team ook en daarin namen we elkaar mee", zei de Hagenaar, die Oranje zelf op voorsprong schoot bij de 5-1-zege.

2 uur geleden
Bondscoach Delmee is blij met onzelfzuchtige spitsen bij Oranje

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee heeft genoeg positieve dingen gezien in de eerste wedstrijd van de Nederlandse hockeyers op het WK. "Je moet winnen en ik ben tevreden met hoe de ploeg rustig is gebleven en is gegroeid in de wedstrijd", zei hij na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland. "We hebben een lekkere start van het toernooi."

3 uur geleden
Turnsters sluiten EK af met zesde plek in teamfinale

ZAGREB (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben de EK in Zagreb afgesloten met de zesde plek in de teamfinale. Naomi Visser, Sanna Veerman, Floor Slooff en Vera Ubbink kwamen tot een totaal van 152,995 punten.

3 uur geleden
Hockeyers beginnen WK na moeizame start met zege op Nieuw-Zeeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben hun eerste wedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land na een moeizame start gewonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee moest tegen Nieuw-Zeeland terugkomen van een 1-0-achterstand en won met 5-1.

3 uur geleden
Finse Vainio wint met enorme voorsprong EK-goud op marathon

BIRMINGHAM (ANP) - De Finse atlete Alisa Vainio heeft op indrukwekkende wijze de Europese titel op de marathon veroverd. De 28-jarige atlete nam in Birmingham vanaf de start het initiatief, liep al vrij snel in haar eentje vooraan en bouwde vervolgens een enorme voorsprong op. Vainio rondde haar solo na 42,195 kilometer af in een kampioenschapsrecord van 2.22,26.

10 uur geleden