Dagelijks maximaal 11.500 bezoekers op Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Franse organisatie van het grandslamtoernooi op Roland Garros in Parijs, dat op 27 september begint, zal dagelijks maximaal 11.500 bezoekers toelaten. Dat zijn er 8500 minder dan aanvankelijk de bedoeling was. Door een aanscherping van de coronaregels naar aanleiding van de oplopende besmettingscijfers in het gebied mogen om veiligheidsredenen minder mensen het tenniscomplex betreden.
Roland Garros zal worden onderverdeeld in drie sectoren, die volledig van elkaar zijn gescheiden. Daardoor kunnen de bezoekers hun eigen weg gaan bij binnenkomst en vertrek. In de stadions Philippe-Chatrier en Suzanne-Lenglen zijn per dag 5000 toeschouwers welkom, op Simonne Mathieu kunnen 1500 fans de partijen bijwonen.
Alle deelnemers aan het toernooi worden getest bij aankomst in Parijs, 72 uur later opnieuw en vervolgens om de vijf dagen. De spelers dienen te verblijven in twee geselecteerde hotels. Ze hebben alleen toegang tot het stadion op de dag van hun wedstrijden.
Het graveltoernooi in de Franse hoofdstad is sterk bezet. Vrijwel alle toppers hebben zich aangemeld, in tegenstelling tot de US Open die nu in New York aan de gang is. Veel hooggeplaatste spelers op de wereldranglijst lieten dit grandslamtoernooi, achter gesloten deuren, schieten vanwege de coronacrisis en de daarmee samenhangende strenge gedragsregels en reisinstructies.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Richard Carapaz is uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de voorbije drie weken. Dat heeft de organisatie van de Tour de France laten weten. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost won in de slotweek twee ritten en veroverde de bolletjestrui.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.
20 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.
21 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.
21 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.
21 uur geleden