
Dagboek Anne Frank cadeau voor Bevelandse kinderen
GOES - Hoe aangrijpend ook, ieder kind zou het dagboek van Anne Frank moeten lezen, vindt boekhandelaar Anthoni Fierloos. Daarom doet hij ‘Het Achterhuis’, in samenwerking met boekhandel Lectori in Kapelle en dankzij vijftien sponsoren, cadeau aan alle kinderen in groep zeven en acht van de Bevelandse basisscholen.
Deze actie is onderdeel van de leesbevorderingscampagne ‘Geef een boek cadeau’. Voor deze vijfde editie staat het wereldberoemde dagboek van het Joodse meisje Anne Frank centraal, over haar leven in de Tweede Wereldoorlog. Om uit handen van de Duitsers te blijven, dook ze met haar familie onder. Uiteindelijk werden ze toch ontdekt en opgepakt. In maart 1945 stierf Anne op vijftienjarige leeftijd in concentratiekamp Bergen-Belsen.
Het enige familielid dat de oorlog overleefde was Annes vader Otto Frank. Naar Annes wens om na de oorlog een boek te publiceren over haar ervaringen, liet Otto Frank het dagboek van zijn dochter in 1947 uitbrengen. Het is sindsdien een van de meest gelezen boeken ter wereld.
In het kader van ‘Geef een boek cadeau’ is ‘Het Achterhuis’ sinds vrijdag voor 2,99 euro te koop in alle boekhandels. “Het is natuurlijk een heftig verhaal”, zegt Fierloos. “Maar doordat het is geschreven door een meisje, is het heel herkenbaar voor kinderen. Ze schrijft over haar dagelijkse beslommeringen en vertelt eerlijk over van alles. Daaruit blijkt dat ze niet altijd aardig is en dat maakt haar ook heel echt. Ze was een heel gewoon meisje. Als je als kind één boek gelezen moet hebben, is dit het wel.”
Meer uit Beveland
's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
14 uur geledenHEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.
15 uur geledenGOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.
18 uur geledenGOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
22 uur geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
1 dag geledenGOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
1 dag geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
1 dag geleden