Dagattracties ontvangen meer bezoekers door zonnig weer
KAATSHEUVEL (ANP) - Dagattracties in Nederland hebben het een stuk drukker gekregen nu het weer zonnig weer is. "Het is zomerdrukte. Eindelijk regent het niet meer en dat merken we wel", zegt een woordvoerster van De Efteling.
Het attractiepark in Kaatsheuvel zit zondag echter nog niet vol. "Bezoekers lopen nog binnen. Sinds woensdag, toen het ophield met heel de dag regenen, is het drukker geworden", aldus de zegsvrouw.
Volgens haar is er veel extra entertainment buiten in de zomer, bovenop de bestaande attracties. "Dat zorgt ook voor een stijging van de bezoekersaantallen." De Efteling verwacht komende week ook hoge bezoekersaantallen, als het mooie weer aanhoudt. Het attractiepark geeft geen cijfers over hoeveel mensen het park bezoeken.
Regenbuien en stormen
Ook Walibi in Biddinghuizen merkt dat de bezoekersaantallen weer aantrekken. "Het is hoogseizoen, we hebben het drukker", zegt een woordvoerder.
Vermoedelijk zien strandtenten de klandizie ook weer aantrekken na de vooralsnog dramatisch verlopen zomer. Door de vele regenbuien en stormen ontvingen strandtenthouders veel minder gasten. Ook de omzet van horecazaken stond hierdoor onder druk, liet Koninklijke Horeca Nederland (KHN) weten.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geleden