Dag vol tegenslagen voor zeilster Bouwmeester op EK
GDANSK (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester beleefde op de EK in de Laser Radial een dag vol tegenslagen. De regerend olympisch en wereldkampioene eindigde in de enige race die zondag in Gdansk werd gevaren als twintigste. De 32-jarige Friezin zakte in het klassement van de tweede naar de vierde plaats.
De zeilsters gingen daarna nog een keer het water op, maar vanwege gebrek aan wind werd die race afgebroken. Vlak voordat de organisatie besloot om de race af te blazen, had Bouwmeester haar tweede jurystraf gekregen. Dat betekent dat ze maandag in de eerste race aan de kant moet blijven.
"Dit was wel het slechtst denkbare resultaat voor mij", zei Bouwmeester. "Ik zeg altijd dat je geen geluk nodig hebt in topsport, maar misschien kom ik daarop terug. Op dagen zoals deze kan het echt heel snel, heel slecht gaan."
De Deense titelverdedigster Anne-Marie Rindom gaat aan kop in het EK-klassement. Maxime Jonker (vijfde) en Mirthe Akkerman (zesde) staan kort achter Bouwmeester in de top 10.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden