
D66 wil hotel geen terras toestaan in Manhuistuin
GOES - D66 in Goes wil geen terras in de Manhuistuin, ook niet als het straks een hotel is.
De partij dient daarvoor donderdag een motie in.
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goes heeft het pand aan de Zusterstraat onlangs verkocht en toegestaan dat er een hotel in komt.
Openbaar
Aan de achterkant van het pand ligt de Manhuistuin. De tuin is overdag openbaar toegankelijk. Er staan drie woningen in de tuin. Volgens Saskia Verheij van D66 komen bezoekers er tot rust op de bankjes. Hotelgasten zouden dat ook kunnen doen. Wat Verheij betreft zouden er zelfs stoelen mogen staan op de strook die grenst aan het Manhuis.
Uniek
Als er een terras zou komen, worden de rust en het unieke karakter van de tuin verstoord en het zou overlast kunnen veroorzaken voor de bewoners. De enige uitzondering op de rust zijn de wekelijkse concerten in de zomermaanden, die op zondag plaatsvinden.
Meer uit Beveland
KORTGENE - Tussen de knotwilgen en grasvelden in Kortgene bouwt Stichting EEF - Eindeloos Eiland Festival - aan iets bijzonders. Wat in 2014 begon als een lokaal kunstenfestival is uitgegroeid tot een sfeervolle, creatieve smeltkroes waar jong talent naast gevestigde namen staat. Muziek, dans, literatuur, beeldende kunst en culinaire verrassingen lopen hier dwars door elkaar heen op zaterdag 5 en zondag 6 juli.
5 minuten geledenGOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd op 1 maart 2025 verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject.
15 uur geledenOVEZANDE - Het 700-jarig jubileum in Ovezande ligt al even achter ons. Maar de vele extra activiteiten, die in 2024 werden opgezet, zijn niet zo maar tot stilstand gekomen.
19 uur geledenGOES/MIDDELBURG - De vrachtwagenchauffeur die maandag om het leven is gekomen bij een ongeluk op de snelweg A58 bij 's-Heer Arendskerke is een 57-jarige man uit Middelburg. Dat heeft de politie dinsdag bekend gemaakt.
20 uur geledenKATS - Peter Reinders uit Kats heeft met zijn liedje "It's Time For Peace" de grand final bereikt van de International Song of Peace Contest in Tipperary (Ierland). Op 20 augustus 2025 zal Reinders het lied live presenteren in Bansha in de buurt van Tipperary.
1 dag geledenGOES - De chauffeur van de vrachtwagen die maandagmiddag kantelde na een aanrijding op de A58 bij Goes, is overleden. Dat heeft een woordvoerder van de politie bevestigd.
1 dag geledenGOES - Alle kastanjebomen aan de Voorstad en de Oostsingel hebben de Kastanjebloedingsziekte. De bomen kunnen niet beter worden gemaakt. Daarom haalt de gemeente Goes twaalf kastanjes weg. Daarvoor in de plek komen 20 nieuwe bomen.
1 dag geleden