
D66 wil dat op 9 mei de Europese vlag wappert in Middelburg
MIDDELBURG - De D66-fractie in Middelburg wil dat volgende week donderdag de Europese vlag wappert in de gemeente.
Het is dan de Dag van Europa. René Romijn vraagt of 9 mei kan worden opgenomen in de vlaginstructie, net als bijvoorbeeld Koningsdag en Bevrijdingsdag.
Sinds 1985 wordt gevierd dat op die datum in 1950 Fransman Robert Schuman in een verklaring aangaf dat er een Europese organisatie moest komen. Deze zou later uitgroeien tot de Europese Unie.
Sterren
Als op 9 mei voortaan de blauwe vlag met de gele sterren zou wapperen, zou Middelburg ‘blijk geven zich aan te sluiten bij de Europese gedachte’.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Zaterdag (20 september) kunnen inwoners tussen 10.00 en 16.00 uur tijdens de snuffelmarkt op de Markt in Middelburg hun mening geven over kernenergie.
1 uur geledenMIDDELBURG - De provincie Zeeland verstrekt 3,2 miljoen euro subsidie aan vijftien rijksmonumenten, verspreid over de hele provincie. 'Met deze bijdrage kunnen de monumenten worden gerestaureerd, waardoor waardevol Zeeuws erfgoed behouden blijft, verder ontwikkeld wordt en beter toegankelijk wordt gemaakt voor het publiek', schrijft Zeeland in een persbericht.
2 uur geledenMIDDELBURG - Diverse hulpdiensten zijn woensdagavond laat ingezet voor een reanimatie in Middelburg. Een traumahelikopter landde langs de Torenweg.
4 uur geledenMIDDELBURG - De politie zoekt getuigen en omwonenden die meer informatie hebben over het steekincident aan de Vlasmarkt in Middelburg. Hierbij raakte woensdagmorgen rond 3.00 uur een jongeman gewond. 'Hij is meerdere keren gestoken', laat de politie weten. 'De dader is nog niet gevonden.'
19 uur geledenDOMBURG - De 33e editie van Jazz by the Sea vindt plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 september. Bezoekers genieten onder meer van ruim vijftig gratis toegankelijke optredens in het hart van Domburg. 'Met de samenwerking met filmfestival Film by the Sea hebben we een bijzondere vernieuwing', laat de organisatie weten.
22 uur geledenMIDDELBURG - In Middelburg is woensdagochtend een fietsster in botsing gekomen met een lijnbus. De fietsster liep daarbij verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden gebracht.
1 dag geledenMIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg, op de Vlasmarkt, is woensdag rond 3.00 uur iemand gewond geraakt bij een steekpartij. De dader is nog voortvluchtig.
1 dag geleden