D66 wil centrale 'Eerste Hulp' voor slachtoffers seksueel geweld
DEN HAAG (ANP) - Er moet één centraal punt komen waar slachtoffers van seksueel geweld terechtkunnen. Van daaruit kunnen ze dan in contact worden gebracht met bijvoorbeeld de politie, een advocaat, of een arts. Daarvoor pleit D66. Het voorstel kan in ieder geval rekenen op steun van de VVD.
Volgens D66-Kamerlid Hanneke van der Werf is zo’n Eerste Hulp bij seksueel geweld hard nodig. "Slachtoffers van seksueel geweld weten vaak niet waar ze moeten beginnen met zoeken naar hulp". Kenniscentrum Rutgers, Amnesty International en het Centrum voor Seksueel Geweld pleitten al eerder voor een centralere aanpak.
Van de Nederlanders ouder dan 16 jaar is 8 procent tussen 2019 en 2020 slachtoffer geworden van seksueel geweld of intimidatie, stelt het CBS.
"Dat varieert van het (online) aanhoren van seksueel getinte opmerkingen tot fysiek seksueel geweld, zoals verkrachting", schreef het Wetenschappelijk Onderzoeks en Documentatiecentrum er vorig jaar over. "Eén procent van de 16-plussers werd slachtoffer van seksueel geweld in huiselijke kring."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
10 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
11 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
19 uur geleden