D66 wil centrale 'Eerste Hulp' voor slachtoffers seksueel geweld
DEN HAAG (ANP) - Er moet één centraal punt komen waar slachtoffers van seksueel geweld terechtkunnen. Van daaruit kunnen ze dan in contact worden gebracht met bijvoorbeeld de politie, een advocaat, of een arts. Daarvoor pleit D66. Het voorstel kan in ieder geval rekenen op steun van de VVD.
Volgens D66-Kamerlid Hanneke van der Werf is zo’n Eerste Hulp bij seksueel geweld hard nodig. "Slachtoffers van seksueel geweld weten vaak niet waar ze moeten beginnen met zoeken naar hulp". Kenniscentrum Rutgers, Amnesty International en het Centrum voor Seksueel Geweld pleitten al eerder voor een centralere aanpak.
Van de Nederlanders ouder dan 16 jaar is 8 procent tussen 2019 en 2020 slachtoffer geworden van seksueel geweld of intimidatie, stelt het CBS.
"Dat varieert van het (online) aanhoren van seksueel getinte opmerkingen tot fysiek seksueel geweld, zoals verkrachting", schreef het Wetenschappelijk Onderzoeks en Documentatiecentrum er vorig jaar over. "Eén procent van de 16-plussers werd slachtoffer van seksueel geweld in huiselijke kring."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft maandagavond drie verdachten aangehouden voor een zware mishandeling in de Brabanthallen in Den Bosch, afgelopen oktober. Op het evenement de Nacht van Brabant werd een 55-jarige man neergeslagen. De politie meldt dinsdag dat hij een levensreddende operatie moest ondergaan en waarschijnlijk kampt met blijvende hersenschade.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat de vrouw uit de podcast Op zoek naar Marlotte die eerder werd aangehouden voor psychische mishandeling niet vervolgen. Tegen de vrouw werden twee aangiften gedaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen jaar bijna 85.000 muskusratten gevangen, ruim 25 procent meer dan in 2024. Het grootste deel daarvan is gevangen in het westen en midden van het land. Omdat de ratten gangen en holen graven in dijken en oevers en daarmee voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen, willen de waterschappen de hele populatie uitroeien. Doel is om in 2034 geen muskusratten meer te hebben in Nederland.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
19 uur geleden