'D66 trok het meeste geld uit voor offline-advertenties'
AMSTERDAM (ANP) - Politieke partijen hebben dit jaar 13,8 miljoen euro uitgegeven aan offline-advertenties voor de Tweede Kamerverkiezingen. D66 trok het meeste uit aan campagnemateriaal in bijvoorbeeld kranten, op de radio of posters in bushokjes, meldt marktonderzoeker Adfact op basis van eigen berekeningen.
Adfact keek alleen naar de uitgaven van de zittende politieke partijen. Uit het onderzoek zou naar voren komen dat het meeste geld opging aan televisiereclame, namelijk ruim 6,6 miljoen euro. Toch hadden lang niet alle partijen geld over voor tv-spotjes. Onder andere de PVV wilde hier niet aan en besteedde alleen geld aan advertenties in kranten. De conservatief-christelijke partij SGP beperkte zich alleen tot uitgaven aan advertenties in bladen en buitenreclame. DENK, dat van alle partijen het minste uitgaf aan offline-advertenties, koos alleen voor buitenreclame.
D66, dat volgens de voorlopige uitslag veel zetels won, besteedde 3,4 miljoen euro aan offline-advertenties en was daarmee koploper. VVD volgde op de voet met 3,2 miljoen euro. De derde plek was voor het CDA, maar bij de christendemocraten lag het budget voor offline-reclame met 1,8 miljoen euro wel beduidend lager.
De cijfers van Adfact, een bureau dat alle reclame-uitingen bijhoudt, vertellen nog niet hele hele verhaal over de campagne-uitgaven van de partijen. Zo zijn online-reclames niet meegerekend. Volgens rapporten van Google en Facebook gaven politieke partijen tussen half december en vorige week 2,3 miljoen euro uit aan advertenties op internet.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
1 dag geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
2 dagen geleden