D66 neemt woensdag geen besluit meer over formatie
DEN HAAG (ANP) - D66 neemt woensdagavond geen besluit meer over de formatie. Dat laat een woordvoerder van de partij weten. Het overleg gaat donderdag verder. Om 12.30 uur komen VVD, D66 en CDA dan weer samen bij informateur Johan Remkes.
Ingewijden melden dat Remkes heeft voorgesteld de huidige coalitie van VVD, D66, CDA en ChristenUnie voort te zetten. Daarover hebben de drie partijen woensdagavond met hun fracties gesproken. D66 is er als enige van het trio nog niet uit.
Remkes zei maandag dat hij woensdag conclusies wilde trekken in de formatie. Daarom sprak hij met maar liefst negen politiek leiders. De informateur opperde voorafgaand aan het overleg van woensdag om over een zogeheten "extra-parlementair kabinet" te spreken. Dat is een ministersploeg met bewindspersonen die niet per se tot een coalitiepartij behoren.
Die optie lijkt nu minder kans te maken. Partijen hadden voordat het overleg begon al vraagtekens over hoe Remkes deze constructie voor zich zag. Later woensdag bleek een doorstart van het kabinet-Rutte III steeds aannemelijker. De optie van nieuwe verkiezingen kon op weinig enthousiasme rekenen bij de partijen waarmee Remkes sprak.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
8 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
5 uur geleden