D66-Kamerlid voelt zich bedreigd door Kamerlid van Forum
DEN HAAG (ANP) - Het komt wel vaker tot harde botsingen tussen D66 en Forum voor Democratie over het coronabeleid, maar woensdag liep het flink uit de hand. D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma voelde zich zelfs bedreigd door Pepijn van Houwelingen (FVD).
Die laatste zei in het verhitte debat tegen Sjoerdsma: "En uw tijd komt nog wel. Er komen tribunalen!" Het D66-Kamerlid wilde daarop niet meer verder met zijn inbreng en vroeg de voorzitter om ingrijpen. "Dat zijn allemaal dreigementen. Ik vind het er niet fraaier op worden", reageerde voorzitter Ockje Tellegen.
Sjoerdsma vroeg Van Houwelingen om zijn woorden terug te nemen. De D66'er kreeg daarbij steun van andere partijen. "Wat Forum liet zien was grofweg schandalig", verklaarde Agnes Mulder van het CDA.
Tweede ingreep
Uiteindelijk nam Van Houwelingen na een korte schorsing opnieuw het woord. Hij zei dat zijn opmerking niet persoonlijk was bedoeld naar Sjoerdsma. Maar verklaarde tegelijk dat als het zo ver komt Sjoerdsma "wellicht een van de velen is die tegen die tijd in aanmerking komen" om voor een tribunaal te verschijnen.
Daarop greep voorzitter Tellegen opnieuw in. "We spraken net af dat het geen persoonlijk dreigement aan het adres van Sjoerdsma was. Ik zie u instemmend knikken", zei ze richting Van Houwelingen. "Besef dat woorden ertoe doen." Kort daarop werd besloten om drie kwartier lunchpauze te nemen om zo de gemoederen te bedaren.
Nuancering
Tijdens de pauze vroeg de voorzitter aan Van Houwelingen om zijn woorden richting Sjoerdsma nog eens te "nuanceren". Het Forum-Kamerlid was daartoe bereid en verklaarde dat zijn woorden "nooit bedoeld waren als een of andere vorm van dreigement of wat dan ook naar Sjoerdsma of wie dan ook". Tellegen was hem "zeer erkentelijk" hiervoor.
Forum botst geregeld met andere partijen omdat ze vergelijkingen maakt tussen de Tweede Wereldoorlog en de Jodenvervolging en het coronabeleid van het kabinet waar Forum zich fel tegen verzet.
Meer uit Binnenland
RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
12 uur geleden