Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66: investeringsfonds start-ups moet meer investeren in vrouwen

D66: investeringsfonds start-ups moet meer investeren in vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse investeringsfonds dat start-ups voorziet van durfkapitaal om te groeien, steekt te weinig geld in start-ups met vrouwelijke ondernemers. Daarom moet het fonds expliciet een diversiteitsdoel krijgen, vindt D66. Tweede Kamerlid Steven van Weyenberg zei tijdens een verkiezingsdebat op RTL Z dat nu slechts 1 op de 100 euro van de investeringsfondsen voor start-ups gaat naar ondernemingen met een vrouw als oprichter.

"Van de investeringen in start-ups gaat 95 procent naar ondernemingen met alleen maar mannen, 4 procent is gemengd en 1 procent heeft alleen vrouwelijke ondernemers", zegt Van Weyenberg. Hij vindt dat de overheid fondsen zo moet inzetten dat dit "falen van de markt" wordt gecorrigeerd. "Nu worden te veel vrouwelijke investeerders die aankloppen en juist in vrouwelijke ondernemers willen investeren, te vaak afgewezen." Het zogenoemde Dutch Future Fund investeert in andere risicokapitaalfondsen zodat via die investeringsfondsen de beschikbare hoeveelheid kapitaal voor Nederlandse innovatieve groeibedrijven wordt vergroot.

Techleap.nl en Dutch Startup Association (DSA) organiseerden dinsdag een debat over 'de slimme economie'. Daarin gingen zes grote politieke partijen met elkaar in discussie over het belang van een sterk start-upklimaat voor de Nederlandse economie. Er werd naast diversiteit onder meer gesproken over het stimuleren van durfkapitaal en het aantrekken van talent uit het buitenland.

Prins Constantijn van Oranje was aanwezig als ambassadeur van de Nederlandse start-ups. Volgens hem zit de grote uitdaging voor Nederland erin om start-ups te helpen op te schalen. "Daar hebben ze geld, talent en ondernemersambitie voor nodig", aldus de prins.

Meer uit Financieel

Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

1 uur geleden
RDC: verkoop brommobielen groeit sneller dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

3 uur geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

3 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

4 uur geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiƫle steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

21 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

21 uur geleden