Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

D66 en VVD willen uitleg over benoeming in euthanasiecommissie

D66 en VVD willen uitleg over benoeming in euthanasiecommissie

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66 en VVD willen opheldering van CDA-minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) over de benoeming van een rechter tot voorzitter van een van de vijf toetsingscommissies voor euthanasie. De bewindsman heeft die benoeming tegengehouden, bevestigen ingewijden na berichtgeving in de Volkskrant.

Voor de benoeming per 1 december van Miriam de Bontridder, plaatsvervangend raadsheer bij het gerechtshof in Amsterdam, was alleen nog de goedkeuring nodig van Grapperhaus. Maar die bleef uit.

D66-Kamerlid Pia Dijkstra spreekt van een "ernstige zaak", en wijst erop dat het niet eerder is voorgekomen dat een minister zo'n benoeming blokkeert. Zij wil weten of de achtergrond van De Bontridder, die een voorvechter is van het recht om te sterven, een rol heeft gespeeld. Ook VVD-Kamerlid Ockje Tellegen wil uitleg van CDA-minister Grapperhaus.

Een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid wil niet op de zaak ingaan. Over het hoe en waarom van dergelijke benoemingen worden nooit mededelingen gedaan, zegt zij. Ook een woordvoerder van de Regionale Toetsingcommissies Euthanasie onthoudt zich van commentaar, omdat het een interne sollicitatieprocedure betreft.

Meer uit Politiek

Kamer steunt besluit minister om licentie ON! in te trekken

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het besluit van mediaminister Rianne Letschert (D66) om de omroeplicentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Partijen vinden de keuze van Letschert onvermijdelijk, gezien de misstanden bij de omroep.

1 uur geleden
Oekraïne krijgt F-16-munitie en nog eens 250 miljoen voor drones

DEN HAAG (ANP) - Nederland steekt nog eens 250 miljoen euro in drones voor Oekraïne. Ook koopt Nederland extra munitie voor Oekraïnes F-16's, heeft defensieminister Dilan Yeşilgöz toegezegd bij een nieuwe inzamelbijeenkomst van Oekraïne-bondgenoten.

1 uur geleden
Kamerleden willen meer actie om leesvaardigheid te verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Dat de leesvaardigheid van scholieren voor de zoveelste keer is verslechterd volgens het meest recente internationale PISA-onderzoek, vraagt om meer actie. Daarover waren Kamerleden het dinsdagmiddag wel eens tijdens het vragenuur. Maar ze hebben uiteenlopende suggesties over wat staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) precies moet doen om de trend te keren.

2 uur geleden
Letschert wil licentie ON! intrekken en omroep uit publiek bestel

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is van plan de erkenning van aspirant-omroep Ongehoord Nederland in te trekken, meldt ON!-directeur Peter Vlemmix na met haar te hebben gesproken op het ministerie. RTL Nieuws, AD en De Telegraaf meldden eerder dinsdag al dat Letschert de eerste formele stap zet.

3 uur geleden
Publieke tribune Tweede Kamer ontruimd om schreeuwende bezoekers

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen heeft tijdens het vragenuur de publieke tribune laten ontruimen, nadat de vergadering drie keer kort na elkaar was verstoord door schreeuwende bezoekers. Het ging om een pro-Palestijns protest dat is opgeëist door XR Justice Now!, onderdeel van Extinction Rebellion Nederland.

4 uur geleden
Ook BBB en 50PLUS steunen acties voor behoud sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden kunnen in hun verzet tegen de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid nog altijd rekenen op steun van BBB en 50PLUS. Dat hebben de partijleiders Henk Vermeer en Jan Struijs gezegd tijdens een protestactie in Den Haag. Ook PRO-leider Jesse Klaver en SP-voorman Jimmy Dijk spraken opnieuw steun uit.

4 uur geleden
Tielen: leesvaardigheid verbeteren is zaak van lange adem

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs) noemt het verbeteren van de leesvaardigheid van Nederlandse jongeren "een zaak van de lange adem". Ze reageert daarmee op de vaststelling dat 39 procent van de 15-jarigen niet goed genoeg kan lezen en laaggeletterd school dreigt te verlaten.

9 uur geleden