Cybersecuritybedrijf Palo Alto keldert op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Palo Alto Networks behoorde woensdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse cybersecuritybedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, maar verlaagde zijn omzetvoorspelling voor het hele boekjaar. Dat wakkerde de zorgen aan dat klanten van het bedrijf voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven. Het aandeel kelderde bij opening 26 procent, het grootste koersverlies in zeven jaar. Concurrenten Fortinet, Zscaler en CrowdStrike gingen mee omlaag en zakten tot 13 procent.
De algehele stemming op Wall Street was verder afwachtend. Later op de dag worden de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve. Bij het vorige besluit verklaarde Fed-voorzitter Jerome Powell dat er meer bewijs nodig is dat de inflatie afkoelt voordat de rente omlaag kan.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 38.455 punten. De bredere S&P 500-index verloor eveneens 0,3 procent, op 4961 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,5 procent tot 15.560 punten.
Chipmaker Nvidia
Beleggers kijken ook met spanning uit naar de resultaten van Nvidia, die na de slotbel in New York naar buiten komen. Nvidia is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel is ook de grote aanjager van de recente rally op de beurzen door het optimisme over de toekomst van AI-toepassingen. Nvidia verloor dinsdag echter ruim 4 procent door de vrees dat het bedrijf mogelijk niet aan de hoge verwachtingen kan voldoen. Woensdag daalde het aandeel opnieuw, met 1,6 procent.
Amazon won 1,4 procent. Het Amerikaanse webwinkelconcern wordt vanaf volgende week maandag opgenomen in de Dow-Jonesindex, de graadmeter van de dertig belangrijkste beursbedrijven in de VS. Amazon neemt de plaats in van apothekersketen Walgreens Boots Alliance, die uit de Dow verdwijnt. Walgreens daalde 3,3 procent.
Koersdaling SolarEdge Technologies
SolarEdge Technologies ging bijna 14 procent onderuit. Het zonne-energiebedrijf leed afgelopen kwartaal minder verlies dan verwacht. De omzet viel echter tegen. Het bedrijf dat omvormers maakt voor het omzetten van zonne-energie in bruikbare elektriciteit gaf ook een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
9 uur geleden