Cyberaanval op Oostenrijks ministerie van Buitenlandse Zaken
WENEN (ANP) - Het Oostenrijkse ministerie van Buitenlandse Zaken is getroffen door een cyberaanval. Dat heeft het ministerie bekendgemaakt. Het gaat om een ernstige aanval die nog steeds bezig is.
"Gezien de aard en heftigheid van de cyberaanval kan niet worden uitgesloten dat het om een gerichte daad van een andere overheid gaat", staat in een verklaring van het Oostenrijkse ministerie.
Direct nadat de cyberaanval werd ontdekt, is actie ondernomen om de aanval te stoppen. Om wat voor cyberaanval het gaat, is niet bekendgemaakt.
Volgens Oostenrijk hebben andere Europese landen in het recente verleden ook te maken gehad met vergelijkbare aanvallen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
5 uur geleden