CvdM: nieuwsorganisaties dreigen voeling met jongere te verliezen
HILVERSUM (ANP) - Nieuwsorganisaties moeten op korte termijn duidelijker aanwezig zijn op sociale media. Dat stelt het Commissariaat voor de Media (CvdM) in een onderzoek naar jongeren, nieuws en sociale media. In het rapport stelt het CvdM dat wanneer dit niet gebeurt, nieuwsorganisaties voeling met toekomstige nieuwsgebruikers dreigen te verliezen.
Volgens het rapport hebben jongeren wel interesse in het nieuws en vertrouwen en kennen veel jongeren de grote Nederlandse nieuwsmerken. Maar het gebruik daarvan blijft achter omdat die nieuwsmerken niet of nauwelijks op sociale media aanwezig zijn met een op jongeren gerichte aanpak. "Op deze manier houden veel nieuwsmerken geen voeling met toekomstige nieuwsgebruikers en andersom", staat in het rapport Jongeren, nieuws en sociale media, Een blik op de toekomst van het nieuws.
Naar aanleiding van het onderzoeksrapport worden een aantal aanbevelingen gegeven. Ten eerste moeten nieuwsorganisaties een eigen aanpak ontwikkelen om ook voor jongeren relevant en urgent nieuws zichtbaar, vindbaar en herkenbaar te maken. "Breken met journalistieke conventies en inzet van sociale media is daarbij noodzakelijk". De onderzoekers opperen dat stimuleringsmaatregelen voor de nieuwssector voor specifiek op jongeren gerichte initiatieven onderzocht moeten worden.
Ook wordt gepleit voor het zo snel mogelijk reguleren van big tech en het stimuleren van nieuwswijsheid onder jongeren. Dat laatste betekent dat zij leren zien hoe professioneel gemaakt nieuws qua betrouwbaarheid onderscheiden kan worden van andere vormen van berichtgeving. "Hierbij moet extra aandacht zijn voor jongeren met een praktijkgerichte opleiding", aldus het CvdM.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
9 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
11 uur geleden