Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CvdM: nieuwsorganisaties dreigen voeling met jongere te verliezen

CvdM: nieuwsorganisaties dreigen voeling met jongere te verliezen

HILVERSUM (ANP) - Nieuwsorganisaties moeten op korte termijn duidelijker aanwezig zijn op sociale media. Dat stelt het Commissariaat voor de Media (CvdM) in een onderzoek naar jongeren, nieuws en sociale media. In het rapport stelt het CvdM dat wanneer dit niet gebeurt, nieuwsorganisaties voeling met toekomstige nieuwsgebruikers dreigen te verliezen.

Volgens het rapport hebben jongeren wel interesse in het nieuws en vertrouwen en kennen veel jongeren de grote Nederlandse nieuwsmerken. Maar het gebruik daarvan blijft achter omdat die nieuwsmerken niet of nauwelijks op sociale media aanwezig zijn met een op jongeren gerichte aanpak. "Op deze manier houden veel nieuwsmerken geen voeling met toekomstige nieuwsgebruikers en andersom", staat in het rapport Jongeren, nieuws en sociale media, Een blik op de toekomst van het nieuws.

Naar aanleiding van het onderzoeksrapport worden een aantal aanbevelingen gegeven. Ten eerste moeten nieuwsorganisaties een eigen aanpak ontwikkelen om ook voor jongeren relevant en urgent nieuws zichtbaar, vindbaar en herkenbaar te maken. "Breken met journalistieke conventies en inzet van sociale media is daarbij noodzakelijk". De onderzoekers opperen dat stimuleringsmaatregelen voor de nieuwssector voor specifiek op jongeren gerichte initiatieven onderzocht moeten worden.

Ook wordt gepleit voor het zo snel mogelijk reguleren van big tech en het stimuleren van nieuwswijsheid onder jongeren. Dat laatste betekent dat zij leren zien hoe professioneel gemaakt nieuws qua betrouwbaarheid onderscheiden kan worden van andere vormen van berichtgeving. "Hierbij moet extra aandacht zijn voor jongeren met een praktijkgerichte opleiding", aldus het CvdM.

Meer uit Binnenland

Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

38 minuten geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

1 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

19 uur geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

23 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

23 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

1 dag geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

1 dag geleden