Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CvdM: nieuwsorganisaties dreigen voeling met jongere te verliezen

CvdM: nieuwsorganisaties dreigen voeling met jongere te verliezen

HILVERSUM (ANP) - Nieuwsorganisaties moeten op korte termijn duidelijker aanwezig zijn op sociale media. Dat stelt het Commissariaat voor de Media (CvdM) in een onderzoek naar jongeren, nieuws en sociale media. In het rapport stelt het CvdM dat wanneer dit niet gebeurt, nieuwsorganisaties voeling met toekomstige nieuwsgebruikers dreigen te verliezen.

Volgens het rapport hebben jongeren wel interesse in het nieuws en vertrouwen en kennen veel jongeren de grote Nederlandse nieuwsmerken. Maar het gebruik daarvan blijft achter omdat die nieuwsmerken niet of nauwelijks op sociale media aanwezig zijn met een op jongeren gerichte aanpak. "Op deze manier houden veel nieuwsmerken geen voeling met toekomstige nieuwsgebruikers en andersom", staat in het rapport Jongeren, nieuws en sociale media, Een blik op de toekomst van het nieuws.

Naar aanleiding van het onderzoeksrapport worden een aantal aanbevelingen gegeven. Ten eerste moeten nieuwsorganisaties een eigen aanpak ontwikkelen om ook voor jongeren relevant en urgent nieuws zichtbaar, vindbaar en herkenbaar te maken. "Breken met journalistieke conventies en inzet van sociale media is daarbij noodzakelijk". De onderzoekers opperen dat stimuleringsmaatregelen voor de nieuwssector voor specifiek op jongeren gerichte initiatieven onderzocht moeten worden.

Ook wordt gepleit voor het zo snel mogelijk reguleren van big tech en het stimuleren van nieuwswijsheid onder jongeren. Dat laatste betekent dat zij leren zien hoe professioneel gemaakt nieuws qua betrouwbaarheid onderscheiden kan worden van andere vormen van berichtgeving. "Hierbij moet extra aandacht zijn voor jongeren met een praktijkgerichte opleiding", aldus het CvdM.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

4 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

5 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

7 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

8 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

10 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

10 uur geleden
41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

13 uur geleden