Curator: partijen hebben interesse doorstart Holland Norway Lines
GRONINGEN (ANP) - Meerdere partijen tonen interesse in een overname van de failliete rederij Holland Norway Lines voor een doorstart, meldt curator Hans Silvius vrijdag. Gesprekken hierover zijn momenteel volgens hem gaande. Hoe groot de kans op een overname is, kan hij niet zeggen. "Het kan alle kanten op gaan."
Holland Norway Lines bracht mensen met een ferry naar Noorwegen, eerst vanuit de Eemshaven in de provincie Groningen en sinds afgelopen juni vanuit het Duitse Emden, net over de grens. Volgens de rederij ontstonden financiële problemen nadat de ferry niet meer mocht vertrekken uit de Eemshaven. Die verplaatsing zorgde voor veel annuleringen en omboekingen. Maandag werd bekend dat Holland Norway Lines failliet is verklaard. Silvius wil niet kwijt met welke en hoeveel partijen hij nu in gesprek is over een mogelijke doorstart.
Het is nog altijd niet duidelijk of gedupeerde reizigers hun geld terugkrijgen. Eerder meldde Silvius dat dit ongeveer 75.000 mensen zijn.
Compensatie hangt onder meer af van bij welk dochterbedrijf van Holland Norway Lines mensen hebben geboekt. Passagiers die bij dochterbedrijf HNL Travel hebben geboekt, krijgen volgens de curator mogelijk geld terug van de Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR). Deze dochter is inmiddels ook bankroet. SGR keert ticketkosten uit aan klanten van failliete leden, maar binnen Holland Norway Lines is alleen HNL Travel lid van dit fonds. Volgens Silvius lopen nu gesprekken met SGR over welk gedeelte van de schade het fonds overneemt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
2 uur geleden