Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçaco verlengt avondklok en zet streep door grote optochten

Curaçaco verlengt avondklok en zet streep door grote optochten

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao vinden volgend jaar geen grote carnavalsoptochten plaats, en ook zal de intocht van Sinterklaas dit jaar vanwege de coronamaatregelen niet plaatsvinden met de aanwezigheid van kinderen. Volgens de overheid zijn beide grote activiteiten mogelijke "superspread evenementen". Dat heeft de regering donderdagochtend (lokale tijd) bekendgemaakt.

"We weten niet hoe de situatie op dat moment zal zijn rond het virus, maar om risico's te voorkomen wordt nu al duidelijkheid gegeven", aldus minister van Onderwijs en Cultuur Sithree van Heydoorn. Mocht het op dat moment mogelijk zijn, dan kunnen rond carnaval wel andere, kleinere activiteiten worden georganiseerd.

De Curaçaose overheid maakte in een persconferentie verder bekend dat de avondklok tussen 00.00 uur en 04.30 uur, die drie weken geleden werd ingevoerd, wordt verlengd tot 24 september. Verder blijven dansactiviteiten verboden, evenals het afspelen van harde muziek.

Ruim helft bevolking gevaccineerd

Het aantal nieuwe coronabesmettingen daalde afgelopen week op Curaçao. Op 12 augustus waren er 635 besmettingen, het aantal ligt nu ruim een week onder de 400. Er liggen 32 coronapatiënten in het ziekenhuis, waarvan 15 op de intensive care.

Ruim 50 procent van de bevolking, meer dan 86.000 mensen, is twee keer gevaccineerd, op een bevolking van 160.000 bewoners.

Volgens minister-president Gilmar 'Pik' Pisas houdt de Curaçaose bevolking zich over het algemeen goed aan de coronaregels. "Maar dat betekent niet dat er geen risico's zijn. Verder zijn de mensen die werken in de medische sector moe en soms zelfs uitgeput na anderhalf jaar coronapandemie. Vandaar dat we de maatregelen voorlopig verlengen."

Meer uit Binnenland

Rode Kruis ziet steeds meer Oekraïners in schrijnende situaties

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis ziet dat het tekort aan opvangplekken voor Oekraïners tot steeds meer schrijnende situaties leidt. Steeds meer Oekraïners melden dat ze op straat of in een auto hebben geslapen. De hulporganisatie roept de overheid op om te zorgen voor genoeg opvangplekken. "Wat moet er nog gebeuren voordat de overheid in actie komt?", vraagt Suzanne Segaar, hoofd Nationale Hulp van het Rode Kruis, zich af.

46 minuten geleden
Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

6 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

12 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

12 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

12 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

13 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

13 uur geleden