
Cultuurskills ontdekken op Cruyff Court
VLISSINGEN – Op het Cruyff Court aan het Bossenburghpad in Vlissingen vinden de komende weken gratis culturele activiteiten plaats.
Die zijn vorige week feestelijk geopend met een optreden van The Voice Kids-winnaar Dax Hovius. Wereldkampioen groundmoves en freestyle voetballer Nasser El Jackson daagde de kinderen uit tot een panna-duel.
Lol
Dit project, Cultuur@CruyffCourt, is een samenwerking tussen onder meer het Jeugdfonds Sport & Cultuur, de Johan Cruyff Foundation en Kunsteducatie Walcheren (KEW), met als doel kinderen op een laagdrempelige manier laten kennismaken met cultuur. De Vlissingse wethouder Rens Reijnierse zei te hopen dat de jeugd leuke bezigheden ontdekt. "Kennismaken is lol maken en wie weet vinden ze een nieuwe hobby.”
Pannakooi
Nasser El Jackson daagde de kinderen in een opgeblazen pannakooi uit met hem te voetballen. Hij wees Rayaan Harrout (13) aan. “Ik hoopte al dat Nasser mij zou kiezen”, zei de CSW-leerling achteraf. “Ik kom hier vaker voetballen met mijn vrienden en straks volg ik een workshop rap.” MC Donson hielp de jeugd een eigen rap te schrijven én te rappen.
Ontwerpen
In een andere hoek van het Cruyff Court zat ontwerpster Sam Zegelink, bekend van Hip voor Nop, met glitters en lapjes stof tassen te versieren met een groepje kinderen. Swim Shamow (11) heeft een tas versierd met stiften en pailletjes. “Ik hou van knutselen en ik heb Sam wel eens op tv gezien.” Ze is voor het eerst op het Cruyff Court. “Het is hier leuk. Volgende week kom ik, denk ik, weer.”
Ontdekken
Kunsteducatie Walcheren heeft voor diverse workshops op de Cruyff Courts gezorgd. Iedere week is er muziek, fashion, theater, rap en Eddy’s Kids, waarbij kinderen kennismaken met alles wat er komt kijken bij muziek maken, zowel op het podium als daarachter. “Door kinderen gratis workshops aan te bieden kunnen ze ontdekken wat ze leuk vinden", legt Tessa Sonnemans van Kunsteducatie Walcheren uit. "Ook kinderen uit armere gezinnen kunnen op deze manier een hobby vinden." Het Jeugdfonds Sport & Cultuur helpt ouders die het lesgeld niet kunnen betalen.
Agenda
Bij het Cruyff Court aan het Bossenburghpad zijn er workshops en een panna knock out toernooi op 9, 16, 23 en 30 september en 4 oktober. Kijk voor het aanbod op www.kewalcheren.nl.
BIJDRAGE MARIELJA TEN BRUGGENCATE
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.
1 dag geledenVLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.
1 dag geledenVLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.
4 dagen geledenVLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.
5 dagen geledenVLISSINGEN - Wat begint met een nieuwsgierigheid naar hoogte en ijsbijlen, groeit uit tot een ongekende prestatie: Ricardo Kaljouw uit Vlissingen is de eerste persoon uit de Benelux die alle zeven vulkanische toppen van de wereld heeft beklommen.
5 dagen geledenVLISSINGEN - Rescue Zeeland is vandaag in volle gang. De organisatie van het grootschalige hulpverleningsevenement rekent op tienduizenden bezoekers in Vlissingen.
5 dagen geledenVLISSINGEN - Burgemeester Bas van den Tillaar van Vlissingen heeft vandaag de eerste Zilveren Dukaat in ontvangst genomen met daarop de Gevangenpoort.
5 dagen geleden