
Culturele Raad Goes zoekt kandidaten voor culturele prijs
GOES - De Culturele Raad Goes zoekt kandidaten voor de culturele prijs, die om het jaar wordt uitgereikt.
De prijs is bedoeld voor personen of instellingen die een bijzondere culturele prestatie hebben geleverd. Het kan gaan om alle vormen van cultuur: muziek, toneel, theater, beeldende kunst, literatuur, popmuziek, architectuur, dans, mime en film.
Commissie
Een commissie selecteert uit alle inzendingen kandidaten die in aanmerking komen voor de prijs. Wie iets of iemand wil voordragen kan deze kandidaat voor 1 maart mailen naar [email protected].
Waarde
De kandidaten moeten in Goes zijn gevestigd of van bijzondere waarde zijn voor het culturele leven in de gemeente, de prestatie moet opvallend zijn en van belang zijn voor de gemeente en streek en culturele prestaties op landelijk of internationaal niveau komen in het bijzonder in aanmerking.
Twee jaar geleden won Stichting De Bunder in 's-Heer Arendskerke de prijs, die bestaat uit een geldbedrag en een kunstwerk.
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Glaskunstenaar Bart Rentmeester exposeert de hel maand met zijn glaskunstwerken in het gemeentehuis van Borsele in Heinkenszand. Rentmeester, geboren in 1984, heeft een glasatelier in Lewedorp. Hij is gespecialiseerd in glasblazen en glas-in-lood.
1 uur geledenDe vakantieperiode is begonnen! Voor sommigen betekent dat koffers pakken en richting buitenland vertrekken. Maar als je in de zak van Zuid-Beveland woont hoef je helemaal niet ver weg om het vakantiegevoel te ervaren. Hier begint de zomer gewoon bij de achterdeur!
15 uur geledenWEMELDINGE- De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van Wemeldinge een minderjarige jongen uit die plaats aangehouden. De jongen, die flink onder invloed van alcohol was, wordt ervan verdacht een andere jongen met een mes te hebben bedreigd. De verdachte is overgebracht naar cellencomplex Torentijd in Middelburg. Hij wordt vandaag verhoord.
16 uur geledenEen bekende verschijning in de vorige eeuw in Goes was Bertus Plompe. In februari 2013 plaatste de Facebookpagina Rondje Goes een foto van hem. Veel mensen wisten nog iets over hem te vertellen. De foto is genomen in het Nissepadje, een bosrijk laantje tussen verpleeghuis Terweel en woonvoorziening St. Joanna in Goes-zuid.
21 uur geledenZEELAND - Met de zomervakantie voor de deur waarschuwt het landelijke netwerk van ongediertebestrijders Beestjes Kwijt voor een toename van bedwantsen in huis. Volgens de organisatie stijgt het aantal meldingen van bedwantsplagen na de zomer met 30 tot 40 procent, vooral in de maand september.
1 dag geledenSpecialist in natuursteen Dominicus is al 50 jaar een begrip in Zeeland en inmiddels ook daarbuiten. Broers Niels en Peter Dominicus vertellen aan de keukentafel over hun passie voor steen, familie en de toekomst. 'Steen zit in ons DNA.'
1 dag geledenGOES - De stichting Oosterschelde Kreeft Zierikzee draagt aanstaande donderdag 10 juli om 17.00 uur een bedrag van 4.700 euro over aan de kreeftenvissers van de Oosterschelde. Dat gebeurd in restaurant De Banjaard in Zierikzee De opbrengst werd opgehaald tijdens een recente veiling ten bate van onderzoek naar de mysterieuze kreeftensterfte in het gebied.
2 dagen geleden