Cubaanse worstelkampioen López stopt na Tokio 2020
HAVANA (ANP) - De Cubaanse worstelkampioen Mijaín López houdt het na de Olympische Spelen van Tokio 2020 voor gezien. De 37-jarige volksheld mikt in Japan op zijn vierde gouden medaille op rij. Daarmee zou hij de meest succesvolle worstelaar worden in de olympische historie, een predicaat dat hij nu nog moet delen met de Rus Aleksandr Karelin.
Met vier olympische titels zou López tevens op de olympische erelijst aller tijden van Cuba alleen aan kop komen. De boksers Teófilo Stevenson en Félix Savón en schermer Ramón Fonst hebben eveneens drie keer olympisch goud veroverd namens hun land.
"Het besluit is al genomen, na Tokio trek ik me terug", liet vijfvoudig wereldkampioen López weten. "Waarom? Nou, vanwege mijn leeftijd. Ik heb behoefte aan rust. Bovendien is de tijd gekomen om de nieuwe generatie een kans te geven. Uiteraard wil ik heel graag afscheid nemen met mijn vierde olympische titel. Ik ben erop voorbereid en weet ook zeker dat het me gaat lukken."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
14 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden