Cubaanse worstelkampioen López stopt na Tokio 2020
HAVANA (ANP) - De Cubaanse worstelkampioen Mijaín López houdt het na de Olympische Spelen van Tokio 2020 voor gezien. De 37-jarige volksheld mikt in Japan op zijn vierde gouden medaille op rij. Daarmee zou hij de meest succesvolle worstelaar worden in de olympische historie, een predicaat dat hij nu nog moet delen met de Rus Aleksandr Karelin.
Met vier olympische titels zou López tevens op de olympische erelijst aller tijden van Cuba alleen aan kop komen. De boksers Teófilo Stevenson en Félix Savón en schermer Ramón Fonst hebben eveneens drie keer olympisch goud veroverd namens hun land.
"Het besluit is al genomen, na Tokio trek ik me terug", liet vijfvoudig wereldkampioen López weten. "Waarom? Nou, vanwege mijn leeftijd. Ik heb behoefte aan rust. Bovendien is de tijd gekomen om de nieuwe generatie een kans te geven. Uiteraard wil ik heel graag afscheid nemen met mijn vierde olympische titel. Ik ben erop voorbereid en weet ook zeker dat het me gaat lukken."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
12 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
17 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
18 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
21 uur geleden