Cryptoplatform moet gegevens verstrekken aan opgelichte vrouw
DEN HAAG (ANP) - Cryptoplatform Binance moet naam- en adresgegevens verstrekken van een account waar geld opstaat van een vrouw die voor 186.000 euro werd opgelicht door een Tindermatch. Dat heeft de rechtbank in Den Haag donderdag bepaald.
Nadat een deel van de investering werd teruggevonden op een account van aanbieder Binance, stapte de vrouw naar de rechter en eiste de gegevens. De rechtbank heeft nu bepaald dat Binance die moet geven. "De vrouw heeft voldoende onderbouwd dat van haar ontvreemde cryptovaluta op het account te vinden is", oordeelde de rechter. "Ze heeft door de fraude aanzienlijke schade geleden en zij heeft geen andere mogelijkheid om de identiteit van de klant te achterhalen."
Het bedrijf heeft het betreffende account geschorst. Dat moet ook geschorst blijven, vindt de rechter, totdat er een uitspraak is in een andere procedure die het slachtoffer wil aanspannen. Ook moet het bedrijf binnen twee weken bekendmaken wat er precies op het account staat, zodat de vrouw kan inschatten of het zin heeft om de procedure te starten.
Het slachtoffer deed eind augustus aangifte van beleggingsfraude en oplichting.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
10 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
11 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
12 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
15 uur geleden