Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cryptoplatform moet gegevens verstrekken aan opgelichte vrouw

Cryptoplatform moet gegevens verstrekken aan opgelichte vrouw

DEN HAAG (ANP) - Cryptoplatform Binance moet naam- en adresgegevens verstrekken van een account waar geld opstaat van een vrouw die voor 186.000 euro werd opgelicht door een Tindermatch. Dat heeft de rechtbank in Den Haag donderdag bepaald.

Nadat een deel van de investering werd teruggevonden op een account van aanbieder Binance, stapte de vrouw naar de rechter en eiste de gegevens. De rechtbank heeft nu bepaald dat Binance die moet geven. "De vrouw heeft voldoende onderbouwd dat van haar ontvreemde cryptovaluta op het account te vinden is", oordeelde de rechter. "Ze heeft door de fraude aanzienlijke schade geleden en zij heeft geen andere mogelijkheid om de identiteit van de klant te achterhalen."

Het bedrijf heeft het betreffende account geschorst. Dat moet ook geschorst blijven, vindt de rechter, totdat er een uitspraak is in een andere procedure die het slachtoffer wil aanspannen. Ook moet het bedrijf binnen twee weken bekendmaken wat er precies op het account staat, zodat de vrouw kan inschatten of het zin heeft om de procedure te starten.

Het slachtoffer deed eind augustus aangifte van beleggingsfraude en oplichting.

Meer uit Binnenland

Twintig jaar cel voor Eritrese mensensmokkelaar

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft dinsdag de 42-jarige Amanuel W. veroordeeld tot twintig jaar cel voor het leiden van een grote, zeer gewelddadige bende mensensmokkelaars. Volgens de rechtbank is bewezen dat de Eritreeƫr W. op grote schaal landgenoten via Libiƫ naar Europa heeft gesmokkeld en daar grof geld mee heeft verdiend. De opgelegde straf is conform de eis van het Openbaar Ministerie.

4 minuten geleden
Celstraf voor vuurwerk in politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 33-jarige John B. uit Raalte (Overijssel) veroordeeld tot een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk, omdat hij illegaal vuurwerk in een politieauto gooide bij een uit de hand gelopen anti-immigratieprotest op 20 september op het Malieveld. Het voertuig brandde die dag volledig uit, maar de rechtbank ziet geen bewijs dat B. hiervoor verantwoordelijk is en sprak hem dan ook vrij van brandstichting.

5 minuten geleden
Man (25) aangehouden voor doden twee tieners op nieuwjaarsdag

AMSTERDAM (ANP) - In het onderzoek naar de gewelddadige dood van twee tieners op nieuwjaarsdag in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam Nieuw-West is een 25-jarige man aangehouden. Hij komt uit Amsterdam, meldt de politie. De man werd vorige week dinsdag aangehouden, staat in het bericht dat de politie deelt.

14 minuten geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel stijgt naar bijna 2100

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is ineens flink toegenomen, nadat het ruim een maand lang vrij stabiel was. In de nacht van maandag op dinsdag sliepen 2092 mensen in het complex. Dat is het hoogste aantal sinds 10 december. In een dag tijd steeg de bezetting met 92 mensen.

48 minuten geleden
Geen uitspraak dinsdag in zaak The Jane-chef Nick Bril

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De rechtbank van Antwerpen doet dinsdag geen uitspraak in de zaak rond de Nederlandse chef-kok Nick Bril. De sterrenchef staat terecht voor het onder invloed veroorzaken van een zwaar ongeval op de parkeerplaats van restaurant The Jane. De rechtbank wil het intoxicatieniveau van Nick Bril op het moment van het ongeval berekenen, meldt Belga.

1 uur geleden
Omgevingsdienst onderzoekt deuk in kerosinetank bij Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied onderzoekt een incident met een kerosinetank bij Schiphol afgelopen augustus. Het AD schrijft dinsdag over het voorval, waarbij het dak van de tank indeukte.

1 uur geleden
Drie aanhoudingen voor zware mishandeling in Brabanthallen

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft maandagavond drie verdachten aangehouden voor een zware mishandeling in de Brabanthallen in Den Bosch, afgelopen oktober. Op het evenement de Nacht van Brabant werd een 55-jarige man neergeslagen. De politie meldt dinsdag dat hij een levensreddende operatie moest ondergaan en waarschijnlijk kampt met blijvende hersenschade.

2 uur geleden