Cryptoplatform moet gegevens verstrekken aan opgelichte vrouw
DEN HAAG (ANP) - Cryptoplatform Binance moet naam- en adresgegevens verstrekken van een account waar geld opstaat van een vrouw die voor 186.000 euro werd opgelicht door een Tindermatch. Dat heeft de rechtbank in Den Haag donderdag bepaald.
Nadat een deel van de investering werd teruggevonden op een account van aanbieder Binance, stapte de vrouw naar de rechter en eiste de gegevens. De rechtbank heeft nu bepaald dat Binance die moet geven. "De vrouw heeft voldoende onderbouwd dat van haar ontvreemde cryptovaluta op het account te vinden is", oordeelde de rechter. "Ze heeft door de fraude aanzienlijke schade geleden en zij heeft geen andere mogelijkheid om de identiteit van de klant te achterhalen."
Het bedrijf heeft het betreffende account geschorst. Dat moet ook geschorst blijven, vindt de rechter, totdat er een uitspraak is in een andere procedure die het slachtoffer wil aanspannen. Ook moet het bedrijf binnen twee weken bekendmaken wat er precies op het account staat, zodat de vrouw kan inschatten of het zin heeft om de procedure te starten.
Het slachtoffer deed eind augustus aangifte van beleggingsfraude en oplichting.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
2 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
4 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
6 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
7 uur geleden