Cryptoplatform moet gegevens verstrekken aan opgelichte vrouw
DEN HAAG (ANP) - Cryptoplatform Binance moet naam- en adresgegevens verstrekken van een account waar geld opstaat van een vrouw die voor 186.000 euro werd opgelicht door een Tindermatch. Dat heeft de rechtbank in Den Haag donderdag bepaald.
Nadat een deel van de investering werd teruggevonden op een account van aanbieder Binance, stapte de vrouw naar de rechter en eiste de gegevens. De rechtbank heeft nu bepaald dat Binance die moet geven. "De vrouw heeft voldoende onderbouwd dat van haar ontvreemde cryptovaluta op het account te vinden is", oordeelde de rechter. "Ze heeft door de fraude aanzienlijke schade geleden en zij heeft geen andere mogelijkheid om de identiteit van de klant te achterhalen."
Het bedrijf heeft het betreffende account geschorst. Dat moet ook geschorst blijven, vindt de rechter, totdat er een uitspraak is in een andere procedure die het slachtoffer wil aanspannen. Ook moet het bedrijf binnen twee weken bekendmaken wat er precies op het account staat, zodat de vrouw kan inschatten of het zin heeft om de procedure te starten.
Het slachtoffer deed eind augustus aangifte van beleggingsfraude en oplichting.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.
2 uur geledenDEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.
6 uur geleden