Cryptomunt ether weer meer dan 4200 dollar waard
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunt ether is deze week voor het eerst sinds december meer dan 4000 dollar waard geworden en lijkt zijn stijgende lijn voort te zetten. De koers van 's werelds op een na grootste digitale valuta wordt aangejaagd door een groeiende vraag van bedrijven die voorraden van de token op hun balans opbouwen.
Zondag werd ether verhandeld rond 4200 dollar. Daarmee is ether bijna drie keer zoveel waard als op het dieptepunt dit jaar in april. Bitcoin noteerde op ruim 118.000 dollar. Die koers is dus iets verwijderd van het record van zo'n 123.000 dollar van vorige maand.
De opmars van ether valt samen met een bredere verschuiving binnen de cryptowereld, waarbij institutionele beleggers en ontwikkelaars verder kijken dan bitcoin. "De dominantie van bitcoin begint aanzienlijk af te nemen nu banken, fintechs en grote bedrijven stablecoins omarmen", zegt een deskundige van marktvorser VanEck.
Geen record
Het Amerikaanse Congres heeft recent de eerste federale wetgeving goedgekeurd die zogenoemde stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde, reguleert. Hiermee werd de weg vrijgemaakt voor een breder gebruik van cryptotechnologie in de dagelijkse financiële wereld.
Veel stablecoins draaien op technologie van het netwerk Ethereum. Ether is de cryptomunt en betaaleenheid die op dat netwerk wordt gehanteerd bij het afhandelen van transacties. Ether zit qua waarde nog niet op een record. Dat stamt uit 2021 en bedraagt bijna 4900 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, waarbij vooral de technologieaandelen onder druk stonden. De sfeer werd vooral bepaald door zorgen onder beleggers over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië is van plan om 6 miljard euro te investeren in drie pretparken vlak bij Parijs. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron in een bericht op X. De Saudische entertainment- en investeringsgroep Qiddiya zal het project financieren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran kampt met groeiende brandstoftekorten nu de Verenigde Staten het voor Teheran steeds moeilijker maken om brandstof uit het buitenland te halen. Volgens de staatskrant Hamshahri staan er in Teheran lange rijen bij tankstations uit angst voor prijsverhogingen. Veel automobilisten gaan al tanken, voordat de tank halfleeg is.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst gesloten. Beleggers namen winst op technologieaandelen in afwachting van belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia later deze week. Daarnaast zijn aandelenhandelaren in afwachting van een toespraak van Kevin Warsh, voorzitter van de Amerikaanse centrale bank op vrijdag.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiligers op Schiphol houden dinsdag en woensdag hun eerste werkonderbrekingen uit onvrede over de hoge werkdruk, melden vakbonden FNV en CNV. Dinsdag gaat het om drie acties van een kwartier, om 10.00 uur, 14.00 uur en 19.00 uur. Woensdag zijn het er vijf van een kwartier: om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur, 16.00 uur en 19.00 uur.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De webshop van de Bijenkorf is weer volledig beschikbaar na problemen door het datalek bij de logistieke partner CEVA Logistics eerder deze maand. Daardoor waren tijdelijk veel artikelen niet te bestellen. Daarvoor was de levertijd al flink opgelopen. Die staat inmiddels weer op twee tot vijf dagen, wat nog wel langer is dan de enkele dag van voor de problemen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse importheffingen op alle auto's, vrachtwagens, auto-onderdelen en staal uit Canada worden per 1 januari verhoogd naar 50 procent. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn berichtendienst Truth Social. Volgens cijfers van de Canadese overheid heffen de VS momenteel 25 procent importheffing op geïmporteerde auto's, vrachtwagens en onderdelen.
7 uur geleden