Crypto-indexen komen naar handelsvloeren van Wall Street
NEW YORK (ANP/RTR) - Cryptomunten als bitcoin en ethereum krijgen vastere grond op de traditionele handelsvloeren. S&P Dow Jones Indices maakte bekend nieuwe cryptocurrency-indexen te lanceren, waarmee de digitale munten naar de handelsvloeren van Wall Street worden gebracht.
De nieuwe indexen zijn de S&P Bitcoin Index, S&P Ethereum Index en S&P Crypto Mega Cap Index. De lijst zal later dit jaar worden uitgebreid met extra munten, zo meldt de divisie van de financiële dataleverancier S&P Global.
Het plan voor een crypto-index stamt uit december vorig jaar. Toen zei S&P Dow Jones dat zijn indexen meer dan 550 van de meest verhandelde munten wil omvatten. Volgens het hoofd strategie van S&P Dow Jones Indices, Peter Roffman, zijn traditionele financiële markten en digitale activa niet langer "elkaar uitsluitende markten".
Bitcoin, de populairste digitale munt, heeft de laatste maanden stevig aan waarde gewonnen. Dat kwam onder meer door uitgesproken steun van bedrijven als Tesla en Bank of NY Mellon. De digitale munt ether brak onlangs voor het eerste door de grens van 3000 dollar heen. De op één na grootste cryptomunt na bitcoin is momenteel zo'n drie keer meer waard als aan het begin van jaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
7 uur geleden