Cruiseschip in Japan afgesloten vanwege passagier met virus
TOKIO (ANP/RTR) - Japanse autoriteiten hebben een cruiseschip afgesloten en 3700 mensen aan boord in quarantaine geplaatst, nadat was gebleken dat een van de passagiers geïnfecteerd is met het nieuwe coronavirus.
De besmette man is tachtig jaar en komt uit Hongkong. Hij verbleef drie dagen op het schip, de Diamond Princess, en vloog daarna naar de Japanse hoofdstad Tokio. Daarna bleek dat hij besmet was met het virus.
Het cruiseschip ligt nu aangemeerd voor de kust van Yokohoma, niet ver van Tokio. Medici gaan elke hut van het schip af om temperatuur en gezondheidstoestand van passagiers en bemanning te controleren, aldus het Japanse ministerie van gezondheid. Mensen worden getest voordat de Japanse autoriteiten besluiten of passagiers het schip kunnen verlaten.
In Japan zijn twintig mensen besmet met het coronavirus, het grootste aantal ziektegevallen buiten China.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
6 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
8 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
11 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
11 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
12 uur geleden