Cruiseschip Disney voor het eerst in Rotterdamse haven
ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Disney Dream wordt zondag 20 augustus verwacht in Rotterdam. Volgens het Havenbedrijf Rotterdam is het voor het eerst dat er een schip van de Amerikaanse rederij Disney Cruise Line in de haven arriveert.
Disney Cruise Line is de cruisedochter van het gelijknamige entertainmentconcern. De laatste jaren doen schepen van de rederij ook Noordwest-Europa aan, maar tot een bezoek aan de Rotterdamse haven was het nog niet gekomen.
De Disney Dream werd in 2011 in de vaart genomen en kan zo'n 2500 passagiers vervoeren. Het schip vaart doorgaans vooral op kortere routes tussen de Verenigde Staten en de Bahama's. Het bezoek aan Rotterdam duurt niet lang, nog diezelfde zondag zal het schip weer vertrekken.
Disney Cruise Line heeft ook meerdere grotere schepen, bijvoorbeeld ook de Disney Magic en de Disney Wonder. Die zijn alle vooral gericht op cruises met de hele familie. Je kunt er bijvoorbeeld Mickey Mouse tegen het lijf lopen en eten in een restaurant met een Disney-thema.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
19 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
20 uur geleden