Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruisebedrijven winnen op fors hoger Wall Street

Cruisebedrijven winnen op fors hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - Exploitanten van cruiseschepen hebben vrijdag fors gewonnen op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op een cijferupdate van Carnival, waar in het tweede kwartaal van het jaar de meeste reizen werden geboekt sinds het begin van de coronapandemie. De stemming op Wall Street was positief. Investeerders leken de zorgen over een mogelijke recessie even aan de kant te schuiven en de koersverliezen van de afgelopen tijd te gebruiken om aandelen bij te kopen.

De Dow-Jonesindex eindigde 2,7 procent in de plus op 31.500,68 punten. De brede S&P 500 klom 3,1 procent tot 3911,74 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 3,3 procent tot 11.607,62 punten.

Carnival, Royal Caribbean Cruises en Norwegian Cruise Line wonnen tot 15,8 procent. De cruisebedrijven hebben het zeer moeilijk gehad tijdens de coronapandemie, maar nu het virus in grote delen van de wereld onder controle lijkt keert het vertrouwen een beetje terug. Evengoed heeft een aandeel Carnival slechts een kwart van de waarde ten opzichte van voor de crisis.

FedEx

FedEx won 7,1 procent. De prestaties van de pakketbezorger lagen in het afgelopen kwartaal min of meer in lijn met de verwachtingen van analisten, maar het bedrijf gaf een sterke winstverwachting voor het huidige boekjaar af.

JPMorgan Chase en Goldman Sachs wonnen tot 5,8 procent. De grote Amerikaanse banken hebben voldoende buffers om een ernstige economische schok op te vangen, zo blijkt uit de nieuwste grote stresstest van de Federal Reserve. Het jaarlijkse onderzoek was deze keer extra relevant gezien de hoge inflatie, de vrees voor een mogelijke recessie en de onzekerheden vanwege de Oekraïne-oorlog en de coronapandemie.

Tesla

Tesla steeg 4,5 procent. De Zwitserse bank Credit Suisse verlaagde het koersdoel voor het aandeel. Volgens de analisten zal de fabrikant van elektrische auto's minder voertuigen afleveren dan verwacht. Software- en techconcern Microsoft won 3,4 procent dankzij een positief analistenrapport van Citi, waarin het aandeel een topfavoriet wordt genoemd.

De euro was 1,0555 dollar waard, tegen 1,0550 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 3 procent meer op 107,36 dollar. Brentolie werd 2,6 procent duurder op 112,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: gesprekken verkoop Venezolaanse olie aan afnemers Azië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.

1 uur geleden
Schiphol vindt nieuwe infradirecteur bij bouwer Heijmans

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.

3 uur geleden
Meer horecapersoneel dan ooit, maar zorgen om gebrek aan jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

4 uur geleden
Mensen vaker overdag naar horeca, koffiebars vervangen kroegen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.

4 uur geleden
Jumbo boekt meer omzet in 2025, nieuwe topman ziet verdere groei

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.

4 uur geleden
Gasunie transporteerde meer aardgas in 2025

DEN HAAG (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar meer aardgas getransporteerd dan een jaar eerder, doordat meer gas werd opgeslagen in bergingen, meer werd gebruikt in elektriciteitscentrales en omdat meer naar Duitsland werd geëxporteerd. In totaal ging het om 63,4 miljard kubieke meter gas. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.

5 uur geleden
Besi wint op beurs na ordergroei, Heineken zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.

6 uur geleden