Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cruisebedrijven winnen op fors hoger Wall Street

Cruisebedrijven winnen op fors hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - Exploitanten van cruiseschepen hebben vrijdag fors gewonnen op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op een cijferupdate van Carnival, waar in het tweede kwartaal van het jaar de meeste reizen werden geboekt sinds het begin van de coronapandemie. De stemming op Wall Street was positief. Investeerders leken de zorgen over een mogelijke recessie even aan de kant te schuiven en de koersverliezen van de afgelopen tijd te gebruiken om aandelen bij te kopen.

De Dow-Jonesindex eindigde 2,7 procent in de plus op 31.500,68 punten. De brede S&P 500 klom 3,1 procent tot 3911,74 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 3,3 procent tot 11.607,62 punten.

Carnival, Royal Caribbean Cruises en Norwegian Cruise Line wonnen tot 15,8 procent. De cruisebedrijven hebben het zeer moeilijk gehad tijdens de coronapandemie, maar nu het virus in grote delen van de wereld onder controle lijkt keert het vertrouwen een beetje terug. Evengoed heeft een aandeel Carnival slechts een kwart van de waarde ten opzichte van voor de crisis.

FedEx

FedEx won 7,1 procent. De prestaties van de pakketbezorger lagen in het afgelopen kwartaal min of meer in lijn met de verwachtingen van analisten, maar het bedrijf gaf een sterke winstverwachting voor het huidige boekjaar af.

JPMorgan Chase en Goldman Sachs wonnen tot 5,8 procent. De grote Amerikaanse banken hebben voldoende buffers om een ernstige economische schok op te vangen, zo blijkt uit de nieuwste grote stresstest van de Federal Reserve. Het jaarlijkse onderzoek was deze keer extra relevant gezien de hoge inflatie, de vrees voor een mogelijke recessie en de onzekerheden vanwege de Oekraïne-oorlog en de coronapandemie.

Tesla

Tesla steeg 4,5 procent. De Zwitserse bank Credit Suisse verlaagde het koersdoel voor het aandeel. Volgens de analisten zal de fabrikant van elektrische auto's minder voertuigen afleveren dan verwacht. Software- en techconcern Microsoft won 3,4 procent dankzij een positief analistenrapport van Citi, waarin het aandeel een topfavoriet wordt genoemd.

De euro was 1,0555 dollar waard, tegen 1,0550 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 3 procent meer op 107,36 dollar. Brentolie werd 2,6 procent duurder op 112,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Arbeidsinspectie: nachtwerk op het spoor moet veiliger

DEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.

31 minuten geleden
Uitzendkrachten draaiden voor het vierde jaar op rij minder uren

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.

44 minuten geleden
VN-bureau: wereldwijd toerisme naar recordniveau in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.

45 minuten geleden
Familie De Leeuw verkoopt bedrijf achter Bruna aan consortium

RIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.

1 uur geleden
Eurocommissaris: tegenheffingen VS kunnen snel worden ingevoerd

BRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiën in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.

1 uur geleden
Autofabrikant Renault bouwt mee aan Franse militaire drones

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.

2 uur geleden
Kleinere banken verleiden spaarders met hogere depositorente

EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.

2 uur geleden