Cruise-topman stapt op na verlies licentie 'robotaxi'
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Topman Kyle Vogt van het in zelfrijdende auto's gespecialiseerde bedrijf Cruise heeft ontslag genomen. Zijn vertrek volgt op het verlies van de licentie van het dochterbedrijf van General Motors om zelfrijdende auto's te mogen laten rijden in de staat Californië.
Vogt, die zijn vertrek zondag laat in een bericht op X bevestigde, zei dat hij van plan is tijd door te brengen met zijn gezin en enkele nieuwe ideeën te onderzoeken. "Cruise is nog maar net begonnen en ik geloof dat er een grote toekomst voor ons ligt", zei hij. Vogt werd in februari 2022 formeel benoemd tot topman van Cruise, nadat zijn voorganger, Dan Ammann, in december 2021 vertrok.
Cruise haalde eerder deze maand al zijn zogeheten robotaxi's met en zonder bestuurder van de weg na het opschorten van de vergunning voor de robotaxi's in Californië. Het Department of Motor Vehicles in Californië trok de vergunning in, omdat Cruise videobeelden zou hebben achtergehouden van een ongeluk waarbij een voetganger in San Francisco werd aangereden.
Cruise had vierhonderd zelfrijdende taxi's in de stad San Francisco en nog eens tweehonderd in Austin, Houston en Phoenix. Er lopen meerdere onderzoeken naar de veiligheid van de auto's. Eerder waren er al twee incidenten waarbij de zelfsturende auto's niet leken te wijken voor voetgangers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
9 uur geleden