Credit Suisse waarschuwt voor hogere kosten na miljardenverlies
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse bank Credit Suisse verwacht dit jaar meer geld kwijt te zijn aan lonen en de omvangrijke herstructurering. Dat maakt de problemen voor de geplaagde bank, die het slotkwartaal van vorig jaar afsloot met het hoogste verlies in vier jaar tijd, nog groter.
Credit Suisse leed in de meetperiode een verlies van 2 miljard Zwitserse frank (1,9 miljard euro). Dat kwam vooral door de grote afschrijving die de bank deed bij de investeringsbank. Dat onderdeel was vorig jaar het middelpunt van de problemen bij de bank die een turbulent jaar achter de rug heeft.
Het onderdeel van Credit Suisse dat onder andere optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals was betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. In november kondigde de toen pas aangetreden voorzitter Antonio Horta-Osorio aan dat deze divisie minder risicovol moest opereren. Zo wil de bank amper nog zakendoen met hedgefondsen, die op de beurs met veel ingewikkeldere deals dan andere beleggers winst proberen te halen.
Credit Suisse
Credit Suisse schreef 1,6 miljard frank af op zijn zakenbank. Daarnaast nam het bedrijf een juridische voorziening van 463 miljoen frank. De lasten werden gedeeltelijk gecompenseerd door de meerwaarde op de verkoop van vastgoed. Daarmee werd 224 miljoen frank verdiend. Maar over de hele breedte van de bank bleven de resultaten achter bij de verwachtingen.
De afschrijving op de zakenbankdivisie vormde overigens niet het enige schandaal bij Credit Suisse. Vorige maand stapte Horta-Osario alweer op omdat hij quarantaineregels had geschonden.
Nu is het voor de Zwitserse kredietverstrekker zaak zijn klanten en eigen personeel gerust te stellen dat er een pad naar winstgevendheid ligt. Zeker omdat veel banken er wel in slaagden de winsten op te voeren. Daarbij zag Credit Suisse veel van zijn personeel vertrekken. De bank komt ter compensatie van de fors lagere bonus voor personeel met een speciale beloning. Daarnaast wil het concern dit jaar gebruiken om orde op zaken te stellen.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
10 uur geleden