Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Credit Suisse waarschuwt voor hogere kosten na miljardenverlies

Credit Suisse waarschuwt voor hogere kosten na miljardenverlies

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse bank Credit Suisse verwacht dit jaar meer geld kwijt te zijn aan lonen en de omvangrijke herstructurering. Dat maakt de problemen voor de geplaagde bank, die het slotkwartaal van vorig jaar afsloot met het hoogste verlies in vier jaar tijd, nog groter.

Credit Suisse leed in de meetperiode een verlies van 2 miljard Zwitserse frank (1,9 miljard euro). Dat kwam vooral door de grote afschrijving die de bank deed bij de investeringsbank. Dat onderdeel was vorig jaar het middelpunt van de problemen bij de bank die een turbulent jaar achter de rug heeft.

Het onderdeel van Credit Suisse dat onder andere optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals was betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. In november kondigde de toen pas aangetreden voorzitter Antonio Horta-Osorio aan dat deze divisie minder risicovol moest opereren. Zo wil de bank amper nog zakendoen met hedgefondsen, die op de beurs met veel ingewikkeldere deals dan andere beleggers winst proberen te halen.

Credit Suisse

Credit Suisse schreef 1,6 miljard frank af op zijn zakenbank. Daarnaast nam het bedrijf een juridische voorziening van 463 miljoen frank. De lasten werden gedeeltelijk gecompenseerd door de meerwaarde op de verkoop van vastgoed. Daarmee werd 224 miljoen frank verdiend. Maar over de hele breedte van de bank bleven de resultaten achter bij de verwachtingen.

De afschrijving op de zakenbankdivisie vormde overigens niet het enige schandaal bij Credit Suisse. Vorige maand stapte Horta-Osario alweer op omdat hij quarantaineregels had geschonden.

Nu is het voor de Zwitserse kredietverstrekker zaak zijn klanten en eigen personeel gerust te stellen dat er een pad naar winstgevendheid ligt. Zeker omdat veel banken er wel in slaagden de winsten op te voeren. Daarbij zag Credit Suisse veel van zijn personeel vertrekken. De bank komt ter compensatie van de fors lagere bonus voor personeel met een speciale beloning. Daarnaast wil het concern dit jaar gebruiken om orde op zaken te stellen.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

2 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

4 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

7 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

9 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

10 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

11 uur geleden