Credit Suisse waarschuwt voor hogere kosten na miljardenverlies
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse bank Credit Suisse verwacht dit jaar meer geld kwijt te zijn aan lonen en de omvangrijke herstructurering. Dat maakt de problemen voor de geplaagde bank, die het slotkwartaal van vorig jaar afsloot met het hoogste verlies in vier jaar tijd, nog groter.
Credit Suisse leed in de meetperiode een verlies van 2 miljard Zwitserse frank (1,9 miljard euro). Dat kwam vooral door de grote afschrijving die de bank deed bij de investeringsbank. Dat onderdeel was vorig jaar het middelpunt van de problemen bij de bank die een turbulent jaar achter de rug heeft.
Het onderdeel van Credit Suisse dat onder andere optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals was betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. In november kondigde de toen pas aangetreden voorzitter Antonio Horta-Osorio aan dat deze divisie minder risicovol moest opereren. Zo wil de bank amper nog zakendoen met hedgefondsen, die op de beurs met veel ingewikkeldere deals dan andere beleggers winst proberen te halen.
Credit Suisse
Credit Suisse schreef 1,6 miljard frank af op zijn zakenbank. Daarnaast nam het bedrijf een juridische voorziening van 463 miljoen frank. De lasten werden gedeeltelijk gecompenseerd door de meerwaarde op de verkoop van vastgoed. Daarmee werd 224 miljoen frank verdiend. Maar over de hele breedte van de bank bleven de resultaten achter bij de verwachtingen.
De afschrijving op de zakenbankdivisie vormde overigens niet het enige schandaal bij Credit Suisse. Vorige maand stapte Horta-Osario alweer op omdat hij quarantaineregels had geschonden.
Nu is het voor de Zwitserse kredietverstrekker zaak zijn klanten en eigen personeel gerust te stellen dat er een pad naar winstgevendheid ligt. Zeker omdat veel banken er wel in slaagden de winsten op te voeren. Daarbij zag Credit Suisse veel van zijn personeel vertrekken. De bank komt ter compensatie van de fors lagere bonus voor personeel met een speciale beloning. Daarnaast wil het concern dit jaar gebruiken om orde op zaken te stellen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
51 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
1 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
1 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
4 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
6 uur geleden