Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CPB: zeker 3000 mensen kregen uitkering door coronabesmetting

CPB: zeker 3000 mensen kregen uitkering door coronabesmetting

DEN HAAG (ANP) - Zeker drieduizend mensen hebben een arbeidsongeschiktheidsuitkering ontvangen doordat ze corona kregen tijdens de pandemie. Dit meldt het Centraal Planbureau (CPB) na onderzoek naar mensen die tussen juni 2020 en augustus 2021 besmet raakten met het virus. Het aantal extra WIA-uitkeringen dat daadwerkelijk is toegekend door coronabesmettingen ligt volgens de onderzoekers nog hoger.

De onderzoekers hebben geanonimiseerde coronatestresultaten gekoppeld aan gegevens over de gewerkte uren en uitkeringen van 5,5 miljoen mensen die in deze periode door de GGD zijn getest. Dat komt volgens het CPB neer op ongeveer de helft van de Nederlandse beroepsbevolking. Voor het onderzoek is ook informatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gebruikt.

Uit de resultaten komt naar voren dat twee jaar na besmetting bijna een kwart procent van de werkenden langdurig arbeidsongeschikt is geworden en een WIA-uitkering kon krijgen. Het gaat volgens de onderzoekers vooral om oudere werknemers en minder vaak om jongere werkenden.

De eerste week na een positieve coronatest werkten mensen 40 procent minder uren. Na vijf weken werkte bijna iedereen weer zoals vanouds. Met name zieke mensen met fysieke beroepen in bijvoorbeeld de zorg en het onderwijs werkten minder.

Meer uit Financieel

Europese stroomprijzen naar recordniveaus, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen.

20 minuten geleden
Heineken wint in lagere AEX-index na bekendmaking nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.

58 minuten geleden
Na jaren onzekerheid is orderboek architecten weer goed gevuld

AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.

1 uur geleden
Verhoging gokbelasting levert staat veel minder op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De verhoging van de kansspelbelasting levert de staat veel minder geld op dan gedacht, maakte de Kansspelautoriteit bekend. In januari vorig jaar ging de gokbelasting omhoog van 30,5 procent naar 34,2 procent en in 2026 is het tarief verder verhoogd naar 37,8 procent. De maatregel moest zorgen voor extra inkomsten voor de overheid.

2 uur geleden
Nieuwe topman Heineken krijgt 25 miljoen euro in aandelen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe topman van Heineken heeft voor bijna 25 miljoen euro aan aandelen in de Nederlandse bierbrouwer gekregen. Dat bedrag dient voor Rafael Oliveira als compensatie voor de bonus die hij misloopt door te vertrekken bij zijn huidige werkgever, koffie- en theeconcern JDE Peet's.

2 uur geleden
OM eist 7 jaar cel tegen ex-conciërge basisschool Zoetermeer

DEN HAAG (ANP) - Het OM heeft zeven jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 58-jarige Oskar van der V. uit Zoetermeer. Hij werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer en zou met zeven leerlingen ontucht hebben gepleegd. Eerder werd van twee slachtoffers van ontucht gesproken, maar dinsdag bleek dat het er zeven waren. Ook wordt hij ervan verdacht zeker achttien kinderen in het geheim te hebben gefilmd en bijna 200.000 afbeeldingen van seksueel kindermisbruik in zijn bezit te hebben gehad.

3 uur geleden
Koers SpaceX gaat verder omlaag op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van SpaceX, het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk, ging dinsdag bij opening van de beurshandel in New York verder omlaag. Maandag verloor het aandeel al meer dan 16 procent. Met die koersdaling ging ongeveer 400 miljard dollar aan beurswaarde van SpaceX verloren.

3 uur geleden