CPB: wereldhandel voor tweede maand op rij beetje afgenomen
DEN HAAG (ANP) - De wereldhandel is in mei voor de tweede maand op rij licht afgenomen. Dat kwam vooral door een daling in China en in andere Aziatische landen waar het aantal coronabesmettingen snel is toegenomen zoals Indonesië en India. In Europa, het Midden-Oosten en Zuid-Amerika steeg het handelsvolume juist.
Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn maandelijkse wereldhandelsmonitor. Volgens het CPB daalde het volume van de wereldhandel in mei met 0,3 procent ten opzichte van april. Een maand eerder werd een daling van 0,1 procent gemeten. Eerder schatte het CPB nog in dat de wereldhandel in april was toegenomen met 0,5 procent.
De export van het Verenigd Koninkrijk steeg fors maar daalde in China en de Verenigde Staten. De uitvoer van wat het CPB 'overig opkomend Azië' noemt, daalde flink. Onder meer Indonesië en India vallen onder die noemer.
Door de coronacrisis kelderde de wereldhandel in het voorjaar van 2020. Maar aan het begin van 2021 was de wereldwijde handel volledig hersteld van de pandemie en lag het niveau hoger dan voor de virusuitbraak.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
12 uur geleden