CPB komt met nieuwe economische ramingen
DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Planbureau komt met nieuwe economische ramingen voor de periode tot en met 2022. Ook wordt door de overheidsinstantie een doorkijk gegeven naar de periode 2022-2025.
Het CPB meldde afgelopen najaar al dat de Nederlandse economie beter bestand leek te zijn tegen de coronacrisis dan eerder werd aangenomen, waarbij een bijgestelde krimp van 4,2 procent werd voorzien. Dat werd uiteindelijk 3,8 procent. Verder viel het overheidstekort vorig jaar met 4,3 procent van het bruto binnenlands product ook fors lager uit dan de 6,1 procent die het CPB in november voorzag.
Tegenover de minder sterke krimp staat wel een trager herstel, zo is de verwachting. Dat komt vooral door de tweede coronagolf en de uiteindelijke maatregelen die zijn genomen om de verspreiding van het virus in te dammen. Het CPB sprak bij zijn vorige raming de verwachting uit dat de economie dit jaar met 2,8 procent groeit. De werkloosheid loopt daarbij naar verwachting op tot boven de 6 procent.
De ramingen van het CPB verschijnen iets later dan gebruikelijk. Dit komt door de doorberekening van de verkiezingsprogramma's waar het planbureau mee was belast.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
5 uur geleden