
Coureur Van Kalmthout voor het eerst op podium in IndyCar
NDIANANPOLIS (ANP) - Rinus van Kalmthout is in de IndyCar voor het eerst op het erepodium geëindigd. De 20-jarige coureur uit Hoofddorp deed dat vrijdag op het binnencircuit van de Indianapolis Motor Speedway. Van Kalmthout, die van poleposition was vertrokken, werd derde.
De zege ging naar de Amerikaan Josef Newgarden, voor zijn landgenoot Alexander Rossi.
Van Kalmthout, die in de Verenigde Staten door het leven gaat als VeeKay, is bezig aan zijn debuutjaar in de populaire Amerikaanse raceklasse. De Noord-Hollander wist zich in augustus als vierde te kwalificeren voor de beroemde Indy 500, maar een mislukte pitstop brak hem op in de race.
Meer uit Sport
PIURO (ANP) - João Almeida heeft de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Portugees van UAE Team Emirates kwam na 193,2 kilometer na een lange solo als eerste over de streep in Piuro. De Brit Oscar Onley werd op 40 seconden tweede en Ben O'Connor uit Australië werd derde.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse topsport kent een homogene cultuur. Het maakt niet uit in welke tak van sport, de gemiddelde topsporter is iemand met weinig angst, die tegen een stootje kan en zelf problemen oplost. Dat komt naar voren uit het omvangrijke onderzoek van Verinorm naar de topsportcultuur in Nederland.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Judoka Simeon Catharina is in de tweede ronde van de WK uitgeschakeld. Hij moest in de klasse tot 100 kilogram zijn meerdere erkennen in de Rus Matvey Kanikovskiy, die vorig jaar de Europese titel veroverde.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Voor Guusje Steenhuis zijn de WK in Boedapest op een teleurstelling uitgelopen. De judoka liep in haar eerste wedstrijd tegen Anna Monta Olek in de klasse tot 78 kilogram een blessure op en kon de Duitse vervolgens onvoldoende partij bieden. Steenhuis maakte de wedstrijd wel af, maar greep een aantal keren naar haar pijnlijke schouder. Ze verloor met een waza-ari.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een kwart van de Nederlandse topsporters voelt zich onveilig en maakt nog steeds grensoverschrijdend gedrag mee. "Ze hebben wat meegemaakt wat ernstig of minder ernstig is, maar wel als ongewenst gedrag wordt ervaren", zei onderzoeker Marjan Olfers bij de presentatie van het onderzoek naar de topsportcultuur in Nederland.
6 uur geledenHEIDEN (ANP) - Wielrenner Geraint Thomas heeft de Ronde van Zwitserland verlaten. De voormalige winnaar van de Tour de France viel dinsdag en verloor een kwartier op zijn belangrijkste concurrenten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Medailles en prijzengeld zijn geen grote drijfveren om topsport te bedrijven in Nederland. De grootste drijfveer is de intrinsieke motivatie. "Onze sporters vereenzelvigen zich met hun sport. De drive is doelen stellen en beter worden. Het halen van medailles staat op de negende plaats", aldus onderzoeker Anton van Wijk bij de presentatie van het grootschalige onderzoek naar de topsportcultuur in Nederland in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geleden