Countryrockzanger Charlie Daniels (83) overleden
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Countryrockmuzikant Charlie Daniels, bekend van de Grammy-winnende hit 'The Devil Went Down to Georgia', is maandag op 83-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Tennessee overleden.
Daniels, lid van de Country Music Hall of Fame en de Grand Ole Opry, stierf aan een beroerte, volgens een verklaring van zijn publiciteitsagent, Don Murry Grubbs.
Daniels begon in de jaren 50 met het schrijven en maken van muziek. In 1964 was hij mede-auteur van het nummer 'It Hurts Me' van Elvis Presley. Verder werkte hij als sessiemuzikant voor producer Bob Johnston en drie albums van Bob Dylan in 1969 en 1970.
Albums
In 1971 nam Daniels zijn eerste soloalbum op: Charlie Daniels. In 1973 volgde zijn derde album, Honey in the Rock, met zijn eerste hit 'Uneasy Rider'. In dezelfde periode speelde Daniels mee op meerdere albums van de Marshall Tucker Band. In latere jaren had hij succes als leider van de Charlie Daniels Band, onder meer met het southernrock-nummer 'The South's Gonna Do It Again'.
In 1979 kwam zijn bekendste hit uit, 'The Devil Went Down to Georgia'. Deze bereikte de derde plaats in de Billboard Hot 100 en leverde Daniels een Grammy Award voor beste countryzanger op.
Eind jaren 80 en jaren 90 haalden meerdere albums van Daniels nog de countryhitlijsten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
7 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
50 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
3 uur geleden