Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Countryrockzanger Charlie Daniels (83) overleden

Countryrockzanger Charlie Daniels (83) overleden

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Countryrockmuzikant Charlie Daniels, bekend van de Grammy-winnende hit 'The Devil Went Down to Georgia', is maandag op 83-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Tennessee overleden.

Daniels, lid van de Country Music Hall of Fame en de Grand Ole Opry, stierf aan een beroerte, volgens een verklaring van zijn publiciteitsagent, Don Murry Grubbs.

Daniels begon in de jaren 50 met het schrijven en maken van muziek. In 1964 was hij mede-auteur van het nummer 'It Hurts Me' van Elvis Presley. Verder werkte hij als sessiemuzikant voor producer Bob Johnston en drie albums van Bob Dylan in 1969 en 1970.

Albums

In 1971 nam Daniels zijn eerste soloalbum op: Charlie Daniels. In 1973 volgde zijn derde album, Honey in the Rock, met zijn eerste hit 'Uneasy Rider'. In dezelfde periode speelde Daniels mee op meerdere albums van de Marshall Tucker Band. In latere jaren had hij succes als leider van de Charlie Daniels Band, onder meer met het southernrock-nummer 'The South's Gonna Do It Again'.

In 1979 kwam zijn bekendste hit uit, 'The Devil Went Down to Georgia'. Deze bereikte de derde plaats in de Billboard Hot 100 en leverde Daniels een Grammy Award voor beste countryzanger op.

Eind jaren 80 en jaren 90 haalden meerdere albums van Daniels nog de countryhitlijsten.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

1 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

6 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

7 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

7 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

9 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

13 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

18 uur geleden