Countryrockzanger Charlie Daniels (83) overleden
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Countryrockmuzikant Charlie Daniels, bekend van de Grammy-winnende hit 'The Devil Went Down to Georgia', is maandag op 83-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Tennessee overleden.
Daniels, lid van de Country Music Hall of Fame en de Grand Ole Opry, stierf aan een beroerte, volgens een verklaring van zijn publiciteitsagent, Don Murry Grubbs.
Daniels begon in de jaren 50 met het schrijven en maken van muziek. In 1964 was hij mede-auteur van het nummer 'It Hurts Me' van Elvis Presley. Verder werkte hij als sessiemuzikant voor producer Bob Johnston en drie albums van Bob Dylan in 1969 en 1970.
Albums
In 1971 nam Daniels zijn eerste soloalbum op: Charlie Daniels. In 1973 volgde zijn derde album, Honey in the Rock, met zijn eerste hit 'Uneasy Rider'. In dezelfde periode speelde Daniels mee op meerdere albums van de Marshall Tucker Band. In latere jaren had hij succes als leider van de Charlie Daniels Band, onder meer met het southernrock-nummer 'The South's Gonna Do It Again'.
In 1979 kwam zijn bekendste hit uit, 'The Devil Went Down to Georgia'. Deze bereikte de derde plaats in de Billboard Hot 100 en leverde Daniels een Grammy Award voor beste countryzanger op.
Eind jaren 80 en jaren 90 haalden meerdere albums van Daniels nog de countryhitlijsten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
5 uur geleden