Countryrockzanger Charlie Daniels (83) overleden
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Countryrockmuzikant Charlie Daniels, bekend van de Grammy-winnende hit 'The Devil Went Down to Georgia', is maandag op 83-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Tennessee overleden.
Daniels, lid van de Country Music Hall of Fame en de Grand Ole Opry, stierf aan een beroerte, volgens een verklaring van zijn publiciteitsagent, Don Murry Grubbs.
Daniels begon in de jaren 50 met het schrijven en maken van muziek. In 1964 was hij mede-auteur van het nummer 'It Hurts Me' van Elvis Presley. Verder werkte hij als sessiemuzikant voor producer Bob Johnston en drie albums van Bob Dylan in 1969 en 1970.
Albums
In 1971 nam Daniels zijn eerste soloalbum op: Charlie Daniels. In 1973 volgde zijn derde album, Honey in the Rock, met zijn eerste hit 'Uneasy Rider'. In dezelfde periode speelde Daniels mee op meerdere albums van de Marshall Tucker Band. In latere jaren had hij succes als leider van de Charlie Daniels Band, onder meer met het southernrock-nummer 'The South's Gonna Do It Again'.
In 1979 kwam zijn bekendste hit uit, 'The Devil Went Down to Georgia'. Deze bereikte de derde plaats in de Billboard Hot 100 en leverde Daniels een Grammy Award voor beste countryzanger op.
Eind jaren 80 en jaren 90 haalden meerdere albums van Daniels nog de countryhitlijsten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
1 uur geledenGENĂˆVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
5 uur geleden