Coronavirus zadelt AF-KLM op met kostenpost tot 200 miljoen
PARIJS (ANP) - Het nieuwe coronavirus zadelt luchtvaartmaatschappij Air France-KLM in het eerste kwartaal van dit jaar op met een stevige kostenpost. Volgens financieel directeur Frédéric Gagey van het Frans-Nederlandse concern nemen de problemen een hap tot wel 200 miljoen euro uit de operationele winst, zo zei hij in een toelichting op de jaarcijfers van 2019. Zowel Air France als KLM staakte zijn vluchten van en naar China als gevolg van de uitbraak.
Air France-KLM sloot het jaar af met een omzet van 27,2 miljard euro. Dat betekende op jaarbasis een toename van 3,7 procent. De operationele winst kwam uit op 1,1 miljard euro, hetgeen bijna een vijfde minder was dan een jaar eerder. De nettowinst zakte met 130 miljoen euro tot 290 miljoen euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
16 minuten geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
4 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
6 uur geleden