Coronavirus kost Indonesische toerismesector miljarden
JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - De toerismesector in Indonesië lijdt meer dan 10 miljard dollar (ongeveer 9,2 miljard euro) schade door de uitbraak van het nieuwe coronavirus, meldde de Indonesische overheid donderdag. De regering bereidt een pakket maatregelen voor om de klap voor de sector te verzachten.
President Joko Widodo verwacht dat de toeristenstroom na de coronacrisis weer rap op gang komt en riep de sector op dan zijn kans te pakken. Vorig jaar reisden meer dan 16 miljoen toeristen naar Indonesië. Dat aantal blijft dit jaar naar verwachting steken op 5 miljoen.
"Er moet een steunpakket voor de toeristische en creatieve sector worden voorbereid om te voorkomen dat er massa-ontslagen plaatsvinden", aldus Widodo. "Ik houd er rekening mee dat de coronacrisis aanhoudt tot het einde van dit jaar en vertrouw erop dat het toerisme volgend jaar weer tot bloei komt." Volgens voorspellingen treedt het herstel van de sector al in de tweede helft van dit jaar in, zei de Indonesische minister van toerisme.
Gedeeltelijke lockdown
Indonesië is na China het zwaarst getroffen Aziatische land. Het aantal besmettingen is er de 5000 gepasseerd. De Indonesische overheid heeft in sommige steden een gedeeltelijke lockdown uitgevaardigd. Ook is de Indonesiërs opgedragen afstand van elkaar te houden.
De Indonesische overheid wil 28 miljard dollar uittrekken en is bereid om daarvoor de doelstellingen rond het begrotingstekort te laten varen, zei Widodo eerder deze week. Hij riep zijn landgenoten op om het hoofd niet te laten hangen. "Iedereen wil eruit. Iedereen wil genieten van de prachtige toeristische regio's. Laten we niet pessimistisch worden."
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
9 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
12 uur geleden