Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavaccinatie kost Britten bijna 12 miljard pond

Coronavaccinatie kost Britten bijna 12 miljard pond

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het vaccineren van de Britse bevolking tegen het coronavirus gaat het Verenigd Koninkrijk bijna 12 miljard pond kosten, omgerekend ongeveer 13 miljard euro. Dat heeft toezichthouder National Audit Office aangegeven. Het gaat om de kosten voor het inkopen, produceren en toedienen van de vaccins.

In de schattingen worden niet de kosten meegerekend voor eventuele meerjarige vaccinatieprogramma's in de toekomst. Ook zegt de toezichthouder dat er nog onzekerheden zijn rond de ramingen, afhankelijk van hoe vaccins door testen komen en wat nodig is om ze te produceren.

Verder wijst het bureau op mogelijke extra kosten, omdat bij de vaccincontracten een soort juridische beschermingsclausule is afgesproken met farmaceuten tegen rechtszaken en claims bij negatieve bijwerkingen. De overheid zou dan opdraaien voor dergelijke kosten.

Het Verenigd Koninkrijk is al bezig met het vaccineren met het middel van farmaceuten Pfizer en BioNTech. Daarnaast werden vaste contracten getekend voor vaccins van AstraZeneca en de Universiteit van Oxford plus die van de farmaciebedrijven Moderna, Novavax en Valneva.

Meer uit Buitenland

Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

24 minuten geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

1 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

4 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

5 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

7 uur geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

8 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

9 uur geleden