Coronavaccin Spoetnik-V is volgens makers effectiever dan gedacht
MOSKOU (ANP) - Het Russische coronavaccin Spoetnik-V is volgens de makers effectiever dan gedacht. Na de beoordeling van gegevens van mensen die ermee zijn ingeënt, wordt gemeld dat het middel 97,6 procent effectief is.
In de eerdere grootschalige studie naar het coronavaccin werd een effectiviteit van 91,6 procent vastgesteld. Aan het onderzoek, dat begin februari werd gepubliceerd in het medische tijdschrift The Lancet, namen ongeveer 20.000 mensen deel.
Het nieuwe percentage is gebaseerd op de gegevens van 3,8 miljoen Russen die met twee doses van Spoetnik-V maximaal beschermd zijn tegen Covid-19. De nieuwe gegevens worden naar verwachting in mei, na een beoordeling van andere wetenschappers, gepubliceerd in een medisch tijdschrift.
Het vaccin is volgens het Gamaleja-Instituut, dat het coronavaccin heeft ontwikkeld, in zestig landen goedgekeurd voor gebruik. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) heeft Spoetnik-V nog niet beoordeeld, maar kijkt al wel via een versnelde procedure naar het vaccin door de beschikbare gegevens te bestuderen.
Meer uit Buitenland
SAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.
22 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.
23 minuten geledenSANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.
3 uur geledenPROVIDENCE (ANP/AFP) - De identiteit is bekend van de mogelijke verdachte ('person of interest') die de politie van de Amerikaanse stad Providence heeft aangehouden in verband met de schietpartij op Brown University. Het gaat om de 24-jarige Benjamin Erickson uit de staat Wisconsin, meldt The Washington Post.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De twee schutters die vijftien mensen doodschoten tijdens een joods feest op het beroemde strand Bondi Beach in Sydney zijn een 50-jarige vader en zijn 24-jarige zoon. Dat heeft politiecommissaris Mal Lanyon bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De deuren van het Louvre in Parijs zijn vanaf maandag voor onbepaalde tijd gesloten vanwege een personeelsstaking, melden Franse media waaronder Le Figaro. De eisen van het personeel dateren al van voor de coronapandemie. De juwelenroof van 19 oktober zet daar nu kracht bij, aldus de krant.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De gesprekken in Berlijn tussen Oekraïense en Amerikaanse functionarissen over voorstellen voor een oplossing van de oorlog in Oekraïne zijn zondag na meer dan vijf uur afgerond en worden maandag hervat. "De gesprekken duurden meer dan vijf uur en zijn voor vandaag beëindigd met de afspraak om morgenochtend verder te gaan", zei Dmytro Lytvyn, adviseur van president Volodymyr Zelensky.
5 uur geleden