Coronatesten bij spelers Oranje allemaal negatief
ZEIST (ANP) - Bondscoach Frank de Boer heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina de beschikking over zijn gehele selectie. De coronatesten van alle 23 spelers zijn negatief uitgevallen, meldde de bondscoach zaterdag in Zeist.
Tonny Vilhena testte dinsdag positief op het coronavirus en verliet daardoor direct het trainingskamp van Oranje. De overgebleven spelers ondergingen de laatste drie dagen twee testen.
"We hebben weer genoeg dingen in onze neus gehad", zei De Boer, die het een spannend moment blijft vinden. "Ik stap af en toe bij de dokter naar binnen en krijg dan te horen dat de uitslagen nog niet binnen zijn. Uiteindelijk kregen we het signaal dat alles op groen staat."
Tonny Vilhena
Vilhena testte inmiddels, buiten het trainingskamp van Oranje om, ook negatief. De Boer: "Ik ben geen dokter. Misschien had hij het al. Hij is eerder heel ziek geweest. Toen zeiden ze dat het geen corona was. Misschien was het dat toch wel en zat hij, toen hij zich bij het Nederlands elftal meldde, in de laatste fase. Dat zou kunnen."
De Boer zag naast Vilhena deze week ook middenvelder Teun Koopmeiners wegvallen. Georginio Wijnaldum en Frenkie de Jong staan tegen Bosnië en Herzegovina op scherp en zijn bij een gele kaart geschorst voor de afsluitende wedstrijd in de Nations League van woensdag tegen Polen.
Als een van de twee geschorst wordt, roept De Boer direct een middenvelder op. "Daar heb ik al over nagedacht. Iemand moet dan heel snel een staafje in zijn neus stoppen." Vilhena aan de groep toevoegen is geen optie. "Volgens de dokter is dat niet de juiste volgorde om hem er weer bij te halen", zei De Boer.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
9 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
15 uur geleden