Coronasteunpakket Biden stap dichterbij na stemming Senaat
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het coronasteunpakket van de Amerikaanse president Joe Biden is een stap dichterbij gekomen. De Amerikaanse Senaat stemde na lang vergaderen in met de begroting van het pakket ter waarde van 1900 miljard dollar. Het voorstel haalde het nipt met 51 tegen 50 stemmen. Vicepresident Kamala Harris moest eraan te pas komen om de impasse te doorbreken.
De Senaat heeft wel een aantal wijzigingen in het plan aangebracht. Daardoor moet het Huis van Afgevaardigden, dat er al eerder mee instemde, er nog een keer over stemmen. Zo nam de Senaat een amendement aan waarin werd opgeroepen om ziekenhuizen op het platteland meer steun te geven.
Tijdens de campagne om het presidentschap was het grote steunpakket een van de belangrijkste beloftes van Biden. Door de coronapandemie zijn meer dan 450.000 Amerikanen overleden. Miljoenen zijn hun baan kwijtgeraakt als gevolg van de crisis.
Meer uit Financieel
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
9 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
5 uur geleden