
Coronasituatie Turkije geen invloed op finale Champions League
ISTANBUL (ANP/DPA) - De finale van de Champions League zal zoals gepland worden gespeeld in de Turkse stad Istanbul, ondanks het stijgende aantal coronabesmettingen in de stad. In Turkije geldt een landelijke lockdown tot en met 17 mei om de verspreiding van corona tegen te gaan.
"De finale van de Champions League zal zoals gepland plaatsvinden in Istanbul op 29 mei met een beperkt aantal toeschouwers en het is ons verzekerd dat de tijdelijke lockdown, die van kracht is tot 17 mei, geen impact zal hebben op de wedstrijd", liet de Europese voetbalbond UEFA weten.
President Recep Tayyip Erdogan wil met de maatregelen bewerkstelligen dat het aantal nieuwe besmettingen snel daalt tot onder de 5000 per dag. In Turkije werden in de afgelopen 24 uur meer dan 40.000 nieuwe besmettingen en 341 doden gerapporteerd. In het land zijn meer dan 39.900 mensen overleden aan het coronavirus.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
3 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
3 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
13 uur geleden