Coronasituatie Turkije geen invloed op finale Champions League
ISTANBUL (ANP/DPA) - De finale van de Champions League zal zoals gepland worden gespeeld in de Turkse stad Istanbul, ondanks het stijgende aantal coronabesmettingen in de stad. In Turkije geldt een landelijke lockdown tot en met 17 mei om de verspreiding van corona tegen te gaan.
"De finale van de Champions League zal zoals gepland plaatsvinden in Istanbul op 29 mei met een beperkt aantal toeschouwers en het is ons verzekerd dat de tijdelijke lockdown, die van kracht is tot 17 mei, geen impact zal hebben op de wedstrijd", liet de Europese voetbalbond UEFA weten.
President Recep Tayyip Erdogan wil met de maatregelen bewerkstelligen dat het aantal nieuwe besmettingen snel daalt tot onder de 5000 per dag. In Turkije werden in de afgelopen 24 uur meer dan 40.000 nieuwe besmettingen en 341 doden gerapporteerd. In het land zijn meer dan 39.900 mensen overleden aan het coronavirus.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
20 uur geleden