Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronalijn voor Thoolse senioren die corona hebben (gehad)

Coronalijn voor Thoolse senioren die corona hebben (gehad)

THOLEN - Vanaf dinsdag 2 juni beschikt Tholen over een speciale telefoonlijn voor Thoolse senioren van 70 jaar en ouder die corona hebben of hebben gehad. Het is een lotgenotenlijn waar zij iedere dinsdag- en donderdagochtend hun angst en onzekerheden kunnen delen met de vrijwilligers die allen getroffen zijn geweest door het virus. De Coronalijn 70+ Tholen is een burgerinitiatief en wordt ondersteund door de gemeente Tholen. 

De Coronalijn 70+ Tholen is speciaal voor bewoners van het eiland en is bedoeld als een vorm van lotgenotencontact voor mensen van 70 jaar en ouder die getroffen zijn (geweest) door het Coronavirus. "De vrijwilligers aan de telefoon zijn leeftijdsgenoten en hebben zelf Corona doorgemaakt. Zij willen de bellers een luisterend oor bieden en een hart onder riem steken", aldus de gemeente Tholen.

Loketten

De lotgenotenlijn is vooral bedoeld om met elkaar in gesprek te gaan over het virus, de gevolgen en de angsten, maar de gemeente Tholen benadrukt dat de vrijwilligers van de Coronalijn in contact staan met de lokale zorgloketten: "Op die manier kunnen zij verwijzen als blijkt dat mensen een helpende hand nodig hebben."

Steun

De Coronalijn 70+ Tholen is ook bereikbaar voor mantelzorgers of andere directe naasten", zo laat de gemeente weten. Op die manier kan de speciale telefoonlijn voor velen wat extra steun geven.

De Coronalijn 70+ Tholen is bereikbaar op dinsdag en op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur via nummer 06-34112554. Het gaat om een burgerinitiatief dat de gemeente graag ondersteunt. 

Meer uit Tholen

Van oldtimers en ringsteken tot een veiling: Boerenfamiliedag komt naar Poortvliet

POORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.

44 minuten geleden
Muziek zonder woorden raakt publiek in volle Vierschaar in het oude stadhuis

THOLEN - Soms zijn er na een concert eigenlijk geen woorden nodig. Dat gevoel overheerste afgelopen zaterdag 18 juli tijdens het Stadhuisconcert in Tholen. Celliste Monique Heidema en pianist André Telderman wisten met hun programma 'Lied zonder woorden' het publiek volledig mee te nemen.

8 uur geleden
Traditioneel zijn dit de warmste dagen van het jaar: ‘Nu weinig van te merken’

ZEELAND - De hondsdagen begonnen maandag met rustig zomerweer en temperaturen rond 20 graden. "Woensdag trekken buien over het land, waarna de temperatuur richting het weekend weer oploopt en het zaterdag op grotere schaal zomers warm lijkt te worden", aldus meteoroloog Donny de Koning van Weeronline.

1 dag geleden
Podotherapie Hermanns opent locatie in Tholen en biedt gratis voetonderzoek aan

[Advertorial] THOLEN - Podotherapie Hermanns opent op 31 juli 2026 een locatie in Tholen. De praktijk helpt mensen met klachten aan onder meer voeten, enkels, knieën, heupen en rug. Een veelgebruikte oplossing is een paar op maat gemaakte steunzolen, die de druk beter verdelen, de stand van je voeten corrigeren en je looppatroon ondersteunen.

1 dag geleden
Van Schiedam naar Stavenisse: gerestaureerde molenkap weer thuis na bijzondere reis

STAVENISSE - De molen van Stavenisse heeft zijn karakteristieke kap weer terug. Na een halfjaar restauratie in Schiedam werd de kap donderdag met een ponton de haven binnengesleept. Maandag volgde het spannende moment: met een grote kraan werd de kap weer op de romp geplaatst. Daarmee komt na ruim drieënhalf jaar stilstand de heropening van de molen steeds dichterbij.

2 dagen geleden
Van zorg tot techniek: deze beroepen bieden de beste kans op werk in Zeeland

ZEELAND - De arbeidsmarkt in Zeeland laat een gevarieerd beeld zien. In sommige sectoren zoals de industrie en detailhandel zijn er minder banen, maar tegelijkertijd zorgen ontwikkelingen zoals AI en de vergrijzing voor nieuwe kansen. Zo komen er bijvoorbeeld meer banen bij in de zorg, ICT en gespecialiseerde dienstverlening.

2 dagen geleden
Aan de keukentafel met Jelle Zijlstra van Bruut: ‘Dat boulderen geen hype is, hebben wij wel bewezen’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jelle Zijlstra van Boulderhal Bruut.

3 dagen geleden