Coronalijn voor Thoolse senioren die corona hebben (gehad)
THOLEN - Vanaf dinsdag 2 juni beschikt Tholen over een speciale telefoonlijn voor Thoolse senioren van 70 jaar en ouder die corona hebben of hebben gehad. Het is een lotgenotenlijn waar zij iedere dinsdag- en donderdagochtend hun angst en onzekerheden kunnen delen met de vrijwilligers die allen getroffen zijn geweest door het virus. De Coronalijn 70+ Tholen is een burgerinitiatief en wordt ondersteund door de gemeente Tholen.
De Coronalijn 70+ Tholen is speciaal voor bewoners van het eiland en is bedoeld als een vorm van lotgenotencontact voor mensen van 70 jaar en ouder die getroffen zijn (geweest) door het Coronavirus. "De vrijwilligers aan de telefoon zijn leeftijdsgenoten en hebben zelf Corona doorgemaakt. Zij willen de bellers een luisterend oor bieden en een hart onder riem steken", aldus de gemeente Tholen.
Loketten
De lotgenotenlijn is vooral bedoeld om met elkaar in gesprek te gaan over het virus, de gevolgen en de angsten, maar de gemeente Tholen benadrukt dat de vrijwilligers van de Coronalijn in contact staan met de lokale zorgloketten: "Op die manier kunnen zij verwijzen als blijkt dat mensen een helpende hand nodig hebben."
Steun
De Coronalijn 70+ Tholen is ook bereikbaar voor mantelzorgers of andere directe naasten", zo laat de gemeente weten. Op die manier kan de speciale telefoonlijn voor velen wat extra steun geven.
De Coronalijn 70+ Tholen is bereikbaar op dinsdag en op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur via nummer 06-34112554. Het gaat om een burgerinitiatief dat de gemeente graag ondersteunt.
Meer uit Tholen
THOLEN - Liefhebbers van klassieke muziek kunnen zaterdag 22 augustus terecht in de Vierschaar van het oude stadhuis. Daar brengen alt Marjoke Kager en pianist Peter Verhoogt vanaf 15.30 uur een middag vol Franse liederen uit de 19e eeuw.
8 uur geledenTHOLEN - De laatste week van de zomervakantie is aangebroken en dat betekent dat vanaf volgende week duizenden kinderen weer naar school gaan. Traditiegetrouw start ook Veilig Verkeer Nederland dan weer met de campagne 'Onze scholen zijn weer begonnen', waarmee iedereen bewust wordt gemaakt. Want helaas vinden direct na de zomervakantie veel verkeersongevallen plaats onder leerlingen.
12 uur geleden[Advertorial] ZUNDERT - Er zijn een paar zekerheden in het leven. Je moet belasting betalen, het Nederlands elftal vliegt na penalty's uit een eindtoernooi en Corso Zundert is op de eerste zondag van september. Het grootste corso ter wereld belooft ook dit jaar een spectaculair feest voor alle zintuigen te worden. En jij kunt erbij zijn, als je tenminste een beetje snel bent.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Al vijftig jaar vliegen de tennisballen in het rond bij T.C. Sint Annaland aan de Stoofweg. "Hier zijn we begonnen. We zijn nog nooit verkast", vertellen André Santra en Martijn van der Graaf terwijl ze door de map bladeren met daarin de officiële oprichtingsakte en vele andere papieren die herinneren aan het roemrijke verleden van de club. "We zijn misschien niet de grootste tennisvereniging, maar wel eentje waar persoonlijke aandacht vooropstaat. Hier ben je geen nummer, maar kent iedereen je bij je voornaam."
1 dag geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen Sint Philipsland organiseerde zaterdag de allereerste Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. De bezoekers konden kennismaken met landbouwtechniek en verschillende ambachten. Ook voor kinderen was er volop te doen. Een van de publiekstrekkers was het ringsteken, terwijl in de tent onder meer een linedanceworkshop werd gehouden. De dag werd afgesloten met een boerenveiling.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - De brandweerdemonstratie die vrijdagavond tijdens Jeugdland in Sint-Maartensdijk zou plaatsvinden, gaat niet door. De brandweer heeft vanwege de drukte en het aanhoudende droge weer geen toestemming om water te gebruiken voor oefeningen en demonstraties.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Na weken van zon, droogte en tropische temperaturen ziet de wereld er deze maandag ineens heel anders uit. De regen is terug en het is flink koeler. Is de zomer daarmee nu al voorbij? Nog niet, zegt meteoroloog Floris Lafeber van Weeronline. Maar voorlopig zijn we de hitte wel even kwijt.
3 dagen geleden