Coronacrisis overschaduwt regionale verkiezingen Spanje
BILBAO (ANP/RTR/DPA) - Kiezers in het noorden van Spanje moeten zondag mondkapjes dragen en hun handen reinigen voor het stemmen. In Baskenland en Galicië worden verkiezingen gehouden en de autoriteiten hebben allerlei maatregelen genomen om te zorgen dat mensen veilig naar de stembus kunnen.
Het is de eerste keer dat regionale verkiezingen worden gehouden sinds Spanje begin maart een lockdown afgekondigde. Zo'n 500 mensen die onlangs positief hebben getest op het coronavirus mogen niet naar de stembureaus komen. Die maatregel is omstreden en kan volgens sommige experts ongrondwettig zijn.
Miljoenen andere mensen mogen wel zelf gaan stemmen. Dat kan in Bilbao, de grootste stad van Baskenland, op meer plaatsen dan bij eerdere verkiezingen. De autoriteiten hebben ongeveer een kwart meer stembureaus geopend dan gebruikelijk om te zorgen dat mensen voldoende afstand kunnen houden.
De verkiezingen hadden eigenlijk in april gehouden moeten worden, maar gingen toen niet door vanwege de coronacrisis. De strenge maatregelen die verspreiding van het virus moesten voorkomen zijn inmiddels versoepeld. Er wordt naar verwachting zondagavond al duidelijk welke partijen hebben gewonnen.
Meer uit Buitenland
BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.
4 uur geleden