Coronacrisis drukt fitnessketen Basic-Fit diep in rode cijfers
HOOFDDORP (ANP) - Uitbater van fitnessclubs Basic-Fit heeft vorig jaar door gedwongen sluitingen tijden de coronalockdowns meer dan 125 miljoen euro verlies geleden. In het voorjaar moesten veel fitnessclubs al tijdelijk dicht en in de tweede helft van het jaar konden de vestigingen van de Nederlandse onderneming in veel landen weer lange tijd niet open.
Aan het eind van het jaar waren uiteindelijk 851 van de 905 fitnessclubs gesloten, zegt topman René Moos. Volgens hem ontpopte 2020 zich zo tot het zwaarste jaar in de geschiedenis van Basic-Fit en de fitnessbranche in brede zin. Spanje was het enige land waar Basic-Fit tijdens de nieuwe virusgolf in het najaar geen vestigingen hoefde te sluiten.
De onderneming was 2020 naar eigen zeggen wel sterk begonnen. Voor de uitbraak van het coronavirus werd zelfs een record aan nieuwe clubs geopend. "Dit duurde tot half maart", aldus Moos. Na de sluitingen in het voorjaar volgden wel heropeningen in de zomer. Toen kwamen er veel mensen sporten, totdat er weer filialen dicht moesten.
Over de gehele linie zakte de jaaromzet met bijna 27 procent terug tot 377 miljoen euro. Waar de onderneming rode cijfers schreef, ging een jaar eerder nog een jaarwinst van 11 miljoen euro in de boeken. Dat de resultaten niet nog slechter uitpakten, is onder meer te danken aan de coronasteunregelingen van overheden waarvan het bedrijf gebruik kon maken.
Toch blijft Basic-Fit positief vooruitkijken. De vooruitzichten zijn misschien zelfs beter geworden, denkt Moos. Hij voorziet dat veel mensen zodra de pandemie voorbij is juist meer aandacht zullen besteden aan hun gezondheid en fit zijn in het algemeen. Daardoor zouden mogelijk meer mensen een abonnement willen nemen op een fitnessclub.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.
19 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.
21 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."
36 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.
1 uur geleden