
Coronacrisis drukt fitnessketen Basic-Fit diep in rode cijfers
HOOFDDORP (ANP) - Uitbater van fitnessclubs Basic-Fit heeft vorig jaar door gedwongen sluitingen tijden de coronalockdowns meer dan 125 miljoen euro verlies geleden. In het voorjaar moesten veel fitnessclubs al tijdelijk dicht en in de tweede helft van het jaar konden de vestigingen van de Nederlandse onderneming in veel landen weer lange tijd niet open.
Aan het eind van het jaar waren uiteindelijk 851 van de 905 fitnessclubs gesloten, zegt topman René Moos. Volgens hem ontpopte 2020 zich zo tot het zwaarste jaar in de geschiedenis van Basic-Fit en de fitnessbranche in brede zin. Spanje was het enige land waar Basic-Fit tijdens de nieuwe virusgolf in het najaar geen vestigingen hoefde te sluiten.
De onderneming was 2020 naar eigen zeggen wel sterk begonnen. Voor de uitbraak van het coronavirus werd zelfs een record aan nieuwe clubs geopend. "Dit duurde tot half maart", aldus Moos. Na de sluitingen in het voorjaar volgden wel heropeningen in de zomer. Toen kwamen er veel mensen sporten, totdat er weer filialen dicht moesten.
Over de gehele linie zakte de jaaromzet met bijna 27 procent terug tot 377 miljoen euro. Waar de onderneming rode cijfers schreef, ging een jaar eerder nog een jaarwinst van 11 miljoen euro in de boeken. Dat de resultaten niet nog slechter uitpakten, is onder meer te danken aan de coronasteunregelingen van overheden waarvan het bedrijf gebruik kon maken.
Toch blijft Basic-Fit positief vooruitkijken. De vooruitzichten zijn misschien zelfs beter geworden, denkt Moos. Hij voorziet dat veel mensen zodra de pandemie voorbij is juist meer aandacht zullen besteden aan hun gezondheid en fit zijn in het algemeen. Daardoor zouden mogelijk meer mensen een abonnement willen nemen op een fitnessclub.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Disney, Warner Bros. en Universal Pictures hebben een Chinees AI-bedrijf aangeklaagd wegens auteursrechtschending. De rechtszaak werd dinsdag aangespannen bij de federale rechtbank in Californië, zo meldt The Hollywood Reporter.
22 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De nieuwe vliegbelasting, zoals aangekondigd op Prinsjesdag, maakt Nederland op alle afstanden het duurste land van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwt Marjan Rintel, topvrouw van KLM. "Dit zorgt ervoor dat nog meer Nederlanders de auto pakken om vanuit luchthavens over de grens te gaan vliegen. Dit helpt het klimaat dus niet", stelt Rintel.
48 minuten geledenSOUTH BURLINGTON (ANP) - Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. "Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken", stelt Greenfield daarin.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft woensdag tijdens zijn jaarlijkse beleggersdag nieuwe groeiplannen gepresenteerd en financiële doelstellingen vastgesteld voor 2028. Het post- en pakketbedrijf verwacht dat de omzet in dat jaar meer dan 4 miljard euro bedraagt en dat het bedrijfsresultaat boven de 175 miljoen euro uitkomt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
11 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
11 uur geleden