Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacheck-app en einde 1,5 meter: Dit verandert er op 25 september

Coronacheck-app en einde 1,5 meter: Dit verandert er op 25 september

Demissionair premier Rutte heeft vanavond in de coronapersconferentie het einde van de 1,5 meter regel aangekondigd. Hij noemde dat een belangrijk moment, maar níet het moment waarop alles weer ‘normaal’ wordt. Zo blijft de horeca ‘s nachts dicht, en wordt er op veel plekken het laten zien van een coronabewijs verplicht.

Het coronatoegangsbewijs wordt ingezet op die locaties waar het door het loslaten van de verplichte 1,5 meter afstand drukker wordt. Op deze manier wordt het risico van besmetting zo laag mogelijk gehouden en kan iedereen zo veilig mogelijk samen komen.

Vanaf 25 september is er in alle horeca (behalve afhaalrestaurants), bij evenementen (zoals festivals, optredens, feesten en publiek bij professionele sportwedstrijden) en bij vertoning van kunst en cultuur (zoals in bioscopen en theaters) gewerkt alleen toegang mogelijk met het coronatoegangsbewijs voor iedereen vanaf 13 jaar. Dat geldt binnen én buiten, met én zonder vaste zitplaats. Vanaf 14 jaar moet het gebruik van het coronatoegangsbewijs samen met het identiteitsbewijs worden gecontroleerd. 

In alle horeca blijft de verplichte sluitingstijd tussen 00.00 en 06.00 uur gelden. Alle evenementen kunnen weer plaatsvinden met een coronatoegangsbewijs. Voor evenementen buiten geldt geen maximaal aantal bezoekers en geen verplichte sluitingstijd. Voor evenementen binnen met een vaste zitplaats is er ook geen maximaal aantal bezoekers of sluitingstijd. Voor beide type evenementen geldt wel: horeca is na 00.00 uur gesloten, met uitzondering van afhaalmogelijkheden. Evenementen binnen zonder vaste zitplaats kunnen maximaal 75 procent van de reguliere bezoekerscapaciteit toestaan en er geldt hier een verplichte sluitingstijd tussen 00.00 en 06.00 uur. 

Het kabinet werkt voor de nachthoreca en de ongeplaceerde evenementen met een capaciteitsbeperking aan steunmaatregelen. De uitwerking wordt zo snel mogelijk bekend gemaakt, aldus de Rijksoverheid.

Meer uit Tholen

Tropisch zomerweer op komst: Kans op temperaturen van 30 graden in het weekend

THOLEN - Vanaf vandaag wordt het eindelijk weer zonniger en droger. Vooral in het zuiden van het land kan het eind deze week zomers tot zelfs tropisch warm worden. Het warme zomerweer komt er dus aan, maar daardoor loopt het neerslagtekort ook weer op.

2 uur geleden
Ruim 200 jonge wielrenners trekken donderdag weer door onze gemeente

STEENBERGEN/THOLEN - De Kleine Tour van Steenbergen rijdt komende donderdag weer door onze gemeente. De jaarlijkse wielerwedstrijd voor kinderen wordt dit jaar voor de 55e keer gehouden. Er doen 216 jonge fietsers mee en meer dan honderd begeleiders. Ze fietsen een hele week lang door de regio.

7 uur geleden
Fluit en piano vullen zaterdagmiddag het Oude Stadhuis van Tholen

THOLEN - Fluitiste Maaike van der Heijdt en pianist Rien Balkenende geven zaterdag 9 augustus een concert in het Oude Stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten speelt het duo muziek uit Nederland, Tsjechië en Duitsland.

1 dag geleden
De kermis reist door naar Sint-Annaland: Dit zijn vanaf woensdag de openingstijden

SINT-ANNALAND - Na het vertrek van de kermis uit Sint-Maartensdijk afgelopen week is het nu de beurt aan Sint-Annaland. Van woensdag 6 tot en met zaterdag 9 augustus staan in het dorp, die ook het 550-jarig bestaan viert, vier dagen lang attracties en spelletjes opgesteld.

2 dagen geleden
Zien: Genieten van de braderie en kermis in Sint-Maartensdijk [FOTOALBUM]

SINT-MAARTENSDIJK - De jaarlijkse braderie in Sint-Maartensdijk zorgde zaterdag voor gezelligheid. Met tientallen kraampjes en een kermis was het genieten in het dorp. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de braderie en kermis.

2 dagen geleden
Zorg om vruchtbaarheidsmedicijn: ‘Elke druppel urine kan een kinderwens vervullen’

THOLEN - Moeders voor Moeders, de organisatie die sinds 1931 urine van zwangere vrouwen inzamelt om vruchtbaarheidsmedicijnen te maken, luidt de noodklok. Het aantal donaties is dit jaar met zo'n twintig procent gedaald. Daardoor dreigt er een tekort aan het natuurlijke hormoon hCG, essentieel voor vrouwen die afhankelijk zijn van een vruchtbaarheidsbehandeling.

3 dagen geleden
Weer een flitsmarathon: Politie houdt komende week extra snelheidscontroles

THOLEN - Rij je weleens te hard? Dan moet je komende week opletten. De politie houdt van 4 tot en met 10 augustus extra snelheidscontroles in Nederland. Dit gebeurt tijdens een Europese actieweek tegen te hard rijden. Ook op vakantie in het buitenland moet je dus voorzichtig doen.

3 dagen geleden