Coronabesmettingen in België boven de 10.000 per dag
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België is het aantal nieuwe coronabesmettingen voor het eerst boven de 10.000 per dag gestegen. Het laatst bekende cijfer van afgelopen dinsdag kwam uit op 10.369 nieuwe gevallen, blijkt zaterdag uit het online coronadashboard van het gezondheidsinstituut Sciensano.
Een week eerder op dinsdag lag dat aantal nog op 5.686 nieuwe infecties, bijna de helft dus.
Het totale aantal bevestigde gevallen in België sinds het begin van de epidemie klimt daardoor tot 202.151. Er overleden in de week van 6 tot 13 oktober gemiddeld 25 coronapatiënten per dag. Sinds het begin van de epidemie zijn nu al 10.359 coronapatiënten overleden.
Er werden vrijdag nog eens 240 coronapatiënten in de Belgische ziekenhuizen opgenomen, waar nu 2098 mensen met Covid-19 worden verpleegd. Daarvan liggen er 358 op op de afdelingen intensieve zorg.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
3 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
4 uur geleden