Coronabesmettingen in België boven de 10.000 per dag
BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België is het aantal nieuwe coronabesmettingen voor het eerst boven de 10.000 per dag gestegen. Het laatst bekende cijfer van afgelopen dinsdag kwam uit op 10.369 nieuwe gevallen, blijkt zaterdag uit het online coronadashboard van het gezondheidsinstituut Sciensano.
Een week eerder op dinsdag lag dat aantal nog op 5.686 nieuwe infecties, bijna de helft dus.
Het totale aantal bevestigde gevallen in België sinds het begin van de epidemie klimt daardoor tot 202.151. Er overleden in de week van 6 tot 13 oktober gemiddeld 25 coronapatiënten per dag. Sinds het begin van de epidemie zijn nu al 10.359 coronapatiënten overleden.
Er werden vrijdag nog eens 240 coronapatiënten in de Belgische ziekenhuizen opgenomen, waar nu 2098 mensen met Covid-19 worden verpleegd. Daarvan liggen er 358 op op de afdelingen intensieve zorg.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
51 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
3 uur geleden