Corona-effect ook duidelijk zichtbaar in verkoopcijfers occasions
BUNNIK (ANP) - De verkopen van tweedehands auto's is afgelopen maand flink gestegen in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. Volgens data van branchevereniging Bovag wisselden in april dik 248.000 occasions van eigenaar, tegen bijna 186.000 in april 2020. Met name garagebedrijven en dealers verkochten meer auto's aan consumenten.
Daarbij moet wel worden aangemerkt dat april vorig jaar de eerste volledige maand was waar het coronavirus de verkopen drukte. Omdat destijds nog veel onzeker was over de impact van het virus waren huishoudens voorzichtiger met het doen van grote aankopen.
In april dit jaar werden door garagebedrijven en dealers 118.000 tweedehandsjes aan particulieren verkocht. Dat was een jaar eerder nog meer dan 74.000. Tussen consumenten onderling daalde het aantal transacties van ruim 58.000 auto's vorig jaar naar bijna 57.000 auto's nu.
Bij de verkoop van nieuwe auto's meldde Bovag en RAI Vereniging eerder al een soort gelijk effect. Het aantal nieuwe auto's dat op kenteken werd gezet steeg afgelopen maand met bijna 56 procent.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
20 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
20 uur geleden