Corné van Poortvliet en zijn begeleider Maya Bungener helpen op het stembureau!
Na een succesvolle pilot zijn er dit jaar meer dan 130 gemeenten met stembureaus waar ook mensen met een verstandelijke beperking meehelpen als vrijwilliger. Op Tholen ging maandag het zogenoemde prokkelduo bestaande uit Corné van Poortvlieten zijn maatje/begeleider Maya Bungener aan de slag.
Maya is al jaren een vast gezicht op het stembureau. “Ik heb in de politiek gezeten, maar ben daar door omstandigheden mee gestopt. Ik vind het echter wel belangrijk dat de stembureaus bemand zijn en daarom draag ik graag mijn steentje bij. Ik werk op De Kaoie waar Corné woont. Toen ze mensen zochten voor dit project was ik meteen enthousiast. Het is goed dat ook deze doelgroep betrokken wordt bij de verkiezingen en mee kan helpen. Bijvoorbeeld met het turven van het aantal biljetten dat de stembus in gaat of het controleren van de ongeldige stempassen. Corné is zeker geschikt voor deze taak, want hij ging altijd al stemmen én kent ontzettend veel mensen.” Maya en Corné kregen een training om ervoor te zorgen dat hun dag op het stembureau vlot verloopt. Corné keek er erg naar uit. “Ik heb altijd gestemd. Dat vind ik belangrijk, want mijn stem telt net zo goed. Dat ze mij hebben gekozen zodat ik het reilen en zeilen op een stembureau kan meemaken, vind ik erg leuk. Het is een lange dan van 07.30 tot 21.00 uur, maar we hebben afgesproken dat als ik te veel prikkels krijg, dat ik dat aan mag geven en naar huis kan. Dat is een fijn idee, maar ik vind het vooralsnog heel leuk.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
4 uur geledenTHOLEN- Politie en gemeentelijke toezichthouders hebben op woensdag 7 en donderdag 8 oktober gezamenlijke controles uitgevoerd bij diverse locaties in gemeenten van district De Markiezaten. Met de controles willen de gemeenten inzicht krijgen op illegale prostitutie vanuit woningen en bedrijfspanden, de achterliggende netwerken en mogelijke misstanden waaronder seksuele uitbuiting. In totaal werden 12 sekswerkers gecontroleerd.
22 uur geledenTHOLEN - Bedrijven in heel Zeeland kunnen restmateriaal gratis aanbieden aan scholen via het online platform MateriaalMaatjes. Het platform is vanaf week 40 in de hele provincie beschikbaar. Scholen claimen materiaal of plaatsen zelf een materiaalvraag. Ook het Calvijn College in Tholen doet mee.
1 dag geledenTHOLEN - Rouwbegeleiding West-Brabant & Tholen is op zoek naar deelnemers voor verschillende lotgenotengroepen. Met name voor mensen die een dierbare verloren door zelfdoding, ouders van een overleden volwassen kind en (jong)volwassenen die een ouder, broer, zus of beste vriend(in) zijn verloren, zijn nog plaatsen beschikbaar.
1 dag geledenTHOLEN - Rijkswaterstaat start in oktober met het ophogen van de Galgeplaat en de Slikken van den Dortsman. Met 3 miljoen kubieke meter zand krijgt 261 hectare extra hoogte. Zo blijft het rustgebied voor zeehonden en trekvogels minstens 25 jaar behouden.
2 dagen geledenTHOLEN - Burgemeester Marleen Sijbers schoof donderdagochtend aan voor het Burgemeestersontbijt. Leerlingen van groep 5 tot en met 8 van obs Oosterschelde uit Scherpenisse ontbeten in het gemeentehuis en spraken over het belang van een gezonde start van de dag.
2 dagen geledenTHOLEN - Organist Cornelis den Ouden geeft zaterdag een gratis orgelconcert in de Grote of Onze Lieve Vrouwekerk in Tholen. Hij speelt op het van Dam-orgel.
2 dagen geleden