Corné van Poortvliet en zijn begeleider Maya Bungener helpen op het stembureau!
Na een succesvolle pilot zijn er dit jaar meer dan 130 gemeenten met stembureaus waar ook mensen met een verstandelijke beperking meehelpen als vrijwilliger. Op Tholen ging maandag het zogenoemde prokkelduo bestaande uit Corné van Poortvlieten zijn maatje/begeleider Maya Bungener aan de slag.
Maya is al jaren een vast gezicht op het stembureau. “Ik heb in de politiek gezeten, maar ben daar door omstandigheden mee gestopt. Ik vind het echter wel belangrijk dat de stembureaus bemand zijn en daarom draag ik graag mijn steentje bij. Ik werk op De Kaoie waar Corné woont. Toen ze mensen zochten voor dit project was ik meteen enthousiast. Het is goed dat ook deze doelgroep betrokken wordt bij de verkiezingen en mee kan helpen. Bijvoorbeeld met het turven van het aantal biljetten dat de stembus in gaat of het controleren van de ongeldige stempassen. Corné is zeker geschikt voor deze taak, want hij ging altijd al stemmen én kent ontzettend veel mensen.” Maya en Corné kregen een training om ervoor te zorgen dat hun dag op het stembureau vlot verloopt. Corné keek er erg naar uit. “Ik heb altijd gestemd. Dat vind ik belangrijk, want mijn stem telt net zo goed. Dat ze mij hebben gekozen zodat ik het reilen en zeilen op een stembureau kan meemaken, vind ik erg leuk. Het is een lange dan van 07.30 tot 21.00 uur, maar we hebben afgesproken dat als ik te veel prikkels krijg, dat ik dat aan mag geven en naar huis kan. Dat is een fijn idee, maar ik vind het vooralsnog heel leuk.”
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND- Twee personen zijn vrijdagavond op de Oosterschelde in de problemen gekomen. Zij konden met het vlot waarop zij zaten niet meer zelfstandig de oever bereiken. De brandweer van Stavenisse kwam met reddingsboot Scaldis ter plaatse om het duo veilig naar de kant te brengen.
20 uur geledenTHOLEN - Waterschap Scheldestromen begint half augustus met het jaarlijkse onderhoud aan sloten en waterlopen in Zeeland. Op Tholen betekent dat niet alleen maaien van sloten, maar ook baggerwerkzaamheden in Sint-Maartensdijk. Vorig jaar werd de westkant van Sint-Annaland gebaggerd. In 2027 zijn het gebied rond Anna Jacobapolder en de oostkant van Sint-Annaland aan de beurt.
21 uur geledenSTAVENISSE - Een automobilist is afgelopen nacht van de weg geraakt na een eenzijdig ongeval in de polder bij Stavenisse. De auto kwam tot stilstand in een naastgelegen akker. Het is niet bekend of er iemand gewond is geraakt bij het ongeluk.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER/STEENBERGEN - De Vossemeersebrug is vanaf september zes weken afgesloten voor onderhoud. Rijkswaterstaat vervangt in die periode de voegovergangen en brengt nieuw asfalt aan op de brug. Het verkeer moet rekening houden met een omleiding.
1 dag geledenTHOLEN - De papieren edities van de Bode en BredaVandaag verschijnen deze zomer twee weken niet, maar lezers hoeven niets te missen. Speciaal voor de vakantieperiode is een extra dikke digitale zomerkrant samengesteld.
2 dagen geledenFNV heeft een grootschalige staking binnen de OV-sector aangekondigd. Op woensdag 9 september leggen medewerkers in de sector het werk 24 uur neer. "Met deze gezamenlijke staking geven we een krachtig signaal af: stop de afbraak van onze sociale zekerheid", aldus FNV.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - De kermis in Sint-Maartensdijk draait al volop, maar zaterdag strijkt ook de jaarlijkse braderie neer in het dorp. Met tientallen kraampjes rondom de Markt is er genoeg te beleven voor bezoekers.
2 dagen geleden