Corné van Poortvliet en zijn begeleider Maya Bungener helpen op het stembureau!
Na een succesvolle pilot zijn er dit jaar meer dan 130 gemeenten met stembureaus waar ook mensen met een verstandelijke beperking meehelpen als vrijwilliger. Op Tholen ging maandag het zogenoemde prokkelduo bestaande uit Corné van Poortvlieten zijn maatje/begeleider Maya Bungener aan de slag.
Maya is al jaren een vast gezicht op het stembureau. “Ik heb in de politiek gezeten, maar ben daar door omstandigheden mee gestopt. Ik vind het echter wel belangrijk dat de stembureaus bemand zijn en daarom draag ik graag mijn steentje bij. Ik werk op De Kaoie waar Corné woont. Toen ze mensen zochten voor dit project was ik meteen enthousiast. Het is goed dat ook deze doelgroep betrokken wordt bij de verkiezingen en mee kan helpen. Bijvoorbeeld met het turven van het aantal biljetten dat de stembus in gaat of het controleren van de ongeldige stempassen. Corné is zeker geschikt voor deze taak, want hij ging altijd al stemmen én kent ontzettend veel mensen.” Maya en Corné kregen een training om ervoor te zorgen dat hun dag op het stembureau vlot verloopt. Corné keek er erg naar uit. “Ik heb altijd gestemd. Dat vind ik belangrijk, want mijn stem telt net zo goed. Dat ze mij hebben gekozen zodat ik het reilen en zeilen op een stembureau kan meemaken, vind ik erg leuk. Het is een lange dan van 07.30 tot 21.00 uur, maar we hebben afgesproken dat als ik te veel prikkels krijg, dat ik dat aan mag geven en naar huis kan. Dat is een fijn idee, maar ik vind het vooralsnog heel leuk.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.
16 uur geledenTHOLEN - Internationale Vrouwendag wordt aanstaande zaterdag op Tholen gevierd met een aanvullend programma. Naast het hijsen van de vlag wordt er een kijkje genomen in het atelier van Monique van den Hout en vindt er een lunch plaats.
20 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 28 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 16 in de Derde Klasse en speelronde 14 in de Vierde en Vijfde Klasse.
1 dag geledenANNA JACOBAPOLDER - Broeken, tassen, gordijnen, petten, knuffels: alle soorten textiel mag in de strijd van de Textiel Race. Naast basisscholen De Kraal in Tholen en de Groen van Prinsterer in Scherpenisse doet ook groep 6, 7, 8 van Het Kompas in Anna Jacobapolder mee. De klas van juf Annemieke bestaat uit slechts tien leerlingen, maar gelukkig bepaalt de grootte van de groep straks niet wie er wint.
1 dag geledenTHOLEN - Wie een huis wil kopen op Tholen, komt op een relatief koele woningmarkt terecht. De druk op de woningmarkt is hier de afgelopen vier jaar afgenomen, blijkt uit cijfers van Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (BPD) die dinsdag zijn gepubliceerd.
1 dag geledenTHOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.
2 dagen geleden