Corné van Poortvliet en zijn begeleider Maya Bungener helpen op het stembureau!
Na een succesvolle pilot zijn er dit jaar meer dan 130 gemeenten met stembureaus waar ook mensen met een verstandelijke beperking meehelpen als vrijwilliger. Op Tholen ging maandag het zogenoemde prokkelduo bestaande uit Corné van Poortvlieten zijn maatje/begeleider Maya Bungener aan de slag.
Maya is al jaren een vast gezicht op het stembureau. “Ik heb in de politiek gezeten, maar ben daar door omstandigheden mee gestopt. Ik vind het echter wel belangrijk dat de stembureaus bemand zijn en daarom draag ik graag mijn steentje bij. Ik werk op De Kaoie waar Corné woont. Toen ze mensen zochten voor dit project was ik meteen enthousiast. Het is goed dat ook deze doelgroep betrokken wordt bij de verkiezingen en mee kan helpen. Bijvoorbeeld met het turven van het aantal biljetten dat de stembus in gaat of het controleren van de ongeldige stempassen. Corné is zeker geschikt voor deze taak, want hij ging altijd al stemmen én kent ontzettend veel mensen.” Maya en Corné kregen een training om ervoor te zorgen dat hun dag op het stembureau vlot verloopt. Corné keek er erg naar uit. “Ik heb altijd gestemd. Dat vind ik belangrijk, want mijn stem telt net zo goed. Dat ze mij hebben gekozen zodat ik het reilen en zeilen op een stembureau kan meemaken, vind ik erg leuk. Het is een lange dan van 07.30 tot 21.00 uur, maar we hebben afgesproken dat als ik te veel prikkels krijg, dat ik dat aan mag geven en naar huis kan. Dat is een fijn idee, maar ik vind het vooralsnog heel leuk.”
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.
14 uur geledenTHOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.
17 uur geledenTHOLEN - Aan de Oudelandsedijk in Tholen is afgelopen nacht een auto volledig in vlammen opgegaan. Het voertuig stond geparkeerd vlakbij een schuur, maar dankzij de snelle inzet van de brandweer kon worden voorkomen dat het vuur oversloeg. Over de oorzaak van de brand is niets bekendgemaakt.
21 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Bewoners maken zich zorgen over de veiligheid bij het vernieuwde speeltuintje aan de Deensestraat in Sint Philipsland. Jonge kinderen zouden regelmatig naast het terrein in de berm van de rijksweg spelen, waar auto's met zestig kilometer per uur voorbijrazen. Soms proberen ze zelfs de weg over te steken. Dat zou regelmatig tot onveilige situaties leiden.
22 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Afgelopen nacht was het noorderlicht goed te zien in Nederland. Op verschillende plekken werd het natuurfenomeen gespot. Op foto's die op sociale media worden gedeeld, zijn groene en rode kleuren in de lucht te zien. Ook vanavond en komende nacht is het noorderlicht mogelijk zichtbaar.
1 dag geledenKRUININGEN/SINT-ANNALAND - Een 42-jarige man uit Sint-Annaland is veroordeeld tot drie jaar cel voor het verkrachten van de minderjarige oppas van zijn kinderen. Het meisje was tussen 2018 en 2020 slachtoffer van het seksueel misbruik. Volgens het gerechtshof in Den Bosch was er geen sprake van een liefdesrelatie, maar van dwang en misbruik van vertrouwen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op zaterdag 1 november vond weer een middag/avond van de Senioren Vereniging Vosmeer (SVV) plaats. Tijdens deze dag werden leden in het zonnetje gezet met een kleinigheidje, als blijk van waardering voor hun jarenlange trouw aan de vereniging. Het viel op dat jongere senioren het prettig vonden om samen te zijn met familie en andere senioren.
1 dag geleden