Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corné van Poortvliet en zijn begeleider Maya Bungener helpen op het stembureau!

Corné van Poortvliet en zijn begeleider Maya Bungener helpen op het stembureau!

Na een succesvolle pilot zijn er dit jaar meer dan 130 gemeenten met stembureaus waar ook mensen met een verstandelijke beperking meehelpen als vrijwilliger. Op Tholen ging maandag het zogenoemde prokkelduo bestaande uit Corné van Poortvlieten zijn maatje/begeleider Maya Bungener aan de slag.


Maya is al jaren een vast gezicht op het stembureau. “Ik heb in de politiek gezeten, maar ben daar door omstandigheden mee gestopt. Ik vind het echter wel belangrijk dat de stembureaus bemand zijn en daarom draag ik graag mijn steentje bij. Ik werk op De Kaoie waar Corné woont. Toen ze mensen zochten voor dit project was ik meteen enthousiast. Het is goed dat ook deze doelgroep betrokken wordt bij de verkiezingen en mee kan helpen. Bijvoorbeeld met het turven van het aantal biljetten dat de stembus in gaat of het controleren van de ongeldige stempassen. Corné is zeker geschikt voor deze taak, want hij ging altijd al stemmen én kent ontzettend veel mensen.” Maya en Corné kregen een training om ervoor te zorgen dat hun dag op het stembureau vlot verloopt. Corné keek er erg naar uit. “Ik heb altijd gestemd. Dat vind ik belangrijk, want mijn stem telt net zo goed. Dat ze mij hebben gekozen zodat ik het reilen en zeilen op een stembureau kan meemaken, vind ik erg leuk. Het is een lange dan van 07.30 tot 21.00 uur, maar we hebben afgesproken dat als ik te veel prikkels krijg, dat ik dat aan mag geven en naar huis kan. Dat is een fijn idee, maar ik vind het vooralsnog heel leuk.” 

Meer uit Tholen

Voor de 21e keer rijdt de Truckersrit weer over Tholen: Dit is de route

THOLEN - Op zaterdag 9 mei rijden ongeveer negentig trucks over het eiland Tholen tijdens de Truckersrit. Deze rit is mede mogelijk gemaakt door verschillende middenstanders van het eiland, maar ook van daarbuiten. Transportbedrijven stellen hun wagens beschikbaar en chauffeurs mogen hun vrije zaterdag er belangeloos voor gebruiken. Vrijwilligers zijn al geruime tijd achter de schermen bezig om deze dag wederom tot een succes te maken.

7 uur geleden
Brandweer rukt uit naar rokend stopcontact in winkel in Tholen

THOLEN - De brandweer was woensdagmiddag gealarmeerd voor een melding van een brand in een winkel aan de Eendrachtweg in Tholen. Winkelpersoneel zag rook uit een wandcontactdoos komen en schakelde direct de stroom uit.

13 uur geleden
Rolstoelgebruiker kan herdenkingsmonument in Tholen niet bereiken: ‘Pijnlijk’

THOLEN - Roelof van Duijn (SGP) heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de toegankelijkheid van het herdenkingsmonument in Tholen. Aanleiding is een rolstoelgebruiker die tijdens de Dodenherdenking het monument niet kon bereiken door de opstapjes. Daardoor kon deze persoon niet zelfstandig deelnemen aan de bloemlegging.

1 dag geleden
Twee personen nagekeken na botsing tussen personenauto’s in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.

1 dag geleden
Zien: Tholen staat stil bij slachtoffers van oorlog en geweld [FOTOALBUM]

THOLEN - De Dodenherdenking bij de Vossemeersepoort in Tholen kon maandagavond rekenen op een brede belangstelling van jong en oud. Tijdens de plechtigheid stonden veel inwoners en bezoekers stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld.

2 dagen geleden
Zwembad De Spetter naar verwachting half juni weer open na schade aan tegelwerk

THOLEN - Zwembad De Spetter gaat naar verwachting pas tussen 17 en 20 juni weer open. Eerder was de opening uitgesteld vanwege schade aan het tegelwerk, waardoor scherpe randen waren ontstaan. Beide gemeentelijke zwembaden zouden eigenlijk vandaag tegelijk openen.

2 dagen geleden
Ingepakt voor de vogels: Dit is waarom de Slaakbrug deels met folie is bedekt

SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.

3 dagen geleden