Corné is iedere vrijdagavond te vinden op de schietbaan: ‘Er zijn best veel regeltjes’
SINT-ANNALAND - Corné van der Klooster uit Sint-Annaland heeft wel een hele bijzondere hobby. Iedere vrijdagavond is hij te vinden op de schietbaan van scherpsschuttersvereniging Prinses Juliana in Sint-Annaland.
De 52-jarige Stallander werkt in het dagelijks leven als Teamleader warehouse in een magazijn waar analyseapparatuur voor ziekenhuizen en laboratoriums in- en uitgaan. Sinds 2003 is van der Klooster wekelijks te vinden op de schietbaan waar hij zowel met lichtere wapens als zwaardere wapens schiet. Buiten het schieten is Corné inmiddels ook secretaris van de scherpschuttersvereniging geworden.
Een echte uitdaging
Negentien jaar geleden nam een vriend van Corné hem mee naar de vereniging. Corné schoot een keer en was verkocht. Van der Klooster legt uit:” De confrontatie met jezelf is verbazend. Je vermoeidheid, concentratie, conditie of zorgen tellen allemaal mee in je prestatie. Het is een echte uitdaging”. Corné schiet het vaakst met een M1 Carabine. Een M1 Carabine is een licht compact semiautomatisch geweer en heet daarom karabijn.
Vriendengroep
“Elke vrijdagavond ben ik op de schietbaan, ik mis er niet veel per jaar. Dan begin ik met een bakje koffie en een gezellig praatje met de andere leden, het is meer een vriendengroep eigenlijk. Dan de schietbaan op, meestal met mijn ‘M1 Carabine’ om staande op 25 meter zo goed mogelijk te presteren, eerst op oefenkaarten en daarna op de wedstrijdkaarten”, legt Corné enthousiast uit. Vanwege de Corona zijn externe wedstrijden al een tijd niet meer gehouden maar interne wedstrijden zijn een verplichting binnen de vereniging. Corné bezocht in het verleden zo een vijf tot tien wedstrijden per jaar.
Regeltjes
Op dit moment telt de vereniging 65 leden. Het is niet voor iedereen weggelegd om lid te worden van de vereniging. Van der Klooster vertelt hierover het volgende:” Er zijn best veel regeltjes in de schietsport wat logisch is, maar alleen om lid te kunnen worden moet iedereen ouder dan 16 jaar een Verklaring Omtrent het Gedrag overleggen en dat is een hele goede zaak natuurlijk”.
Groot kaliber
Bij de vereniging zijn er drie verschillende banen om te schieten. De banen zijn allen even lang alleen de afstand tussen de kaart en schutter verschilt. Op de schietbanen kan met luchtpistolen en –geweren, klein kaliber geweer, klein kaliber karabijn, klein kaliber pistool als ook met groot kaliber en historische wapens worden geschoten.
“Er zijn drie afstand keuzes, 10 of 25 meter voor het staande schieten met een pistool of karabijn en 12 meter voor liggend geweer of karabijn. Op 25 meter je doel raken is natuurlijk een extra handicap of uitdaging. Bij onze vereniging kan ook met groot kaliber geschoten worden. Het grotere kaliber geeft een andere beleving doordat zwaardere wapens en grotere kogels weer een andere oefening is dan de lichtere wapens. Makkelijker is dat niet, maar persoonlijk denk ik dat het wel leuker is. Daarom heb ik een groot kaliber wapen dat alleen op 25 meter gebruikt mag worden officieel. Ik schiet met een M1 Carbine. Dat is een oud wapen, maar erg leuk om mee te schieten”, aldus Corné.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.
1 dag geledenTHOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.
1 dag geledenTHOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.
2 dagen geledenTHOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.
2 dagen geledenTHOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
3 dagen geledenTHOLEN - De temperatuur in De Bilt is woensdag naar 15,1 graden gestegen. Daarmee is officieel sprake van de eerste lentedag van het jaar, meldt Weeronline. Die valt vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld is de eerste lentedag pas in maart.
3 dagen geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland heeft dinsdag ingestemd met de nieuwe dienstregeling die EBS vanaf december 2026 in Zeeland gaat rijden. Volgens de regeling gaan er op Tholen meer bussen rijden voor scholieren.
3 dagen geleden