
Corné is iedere vrijdagavond te vinden op de schietbaan: ‘Er zijn best veel regeltjes’
SINT-ANNALAND - Corné van der Klooster uit Sint-Annaland heeft wel een hele bijzondere hobby. Iedere vrijdagavond is hij te vinden op de schietbaan van scherpsschuttersvereniging Prinses Juliana in Sint-Annaland.
De 52-jarige Stallander werkt in het dagelijks leven als Teamleader warehouse in een magazijn waar analyseapparatuur voor ziekenhuizen en laboratoriums in- en uitgaan. Sinds 2003 is van der Klooster wekelijks te vinden op de schietbaan waar hij zowel met lichtere wapens als zwaardere wapens schiet. Buiten het schieten is Corné inmiddels ook secretaris van de scherpschuttersvereniging geworden.
Een echte uitdaging
Negentien jaar geleden nam een vriend van Corné hem mee naar de vereniging. Corné schoot een keer en was verkocht. Van der Klooster legt uit:” De confrontatie met jezelf is verbazend. Je vermoeidheid, concentratie, conditie of zorgen tellen allemaal mee in je prestatie. Het is een echte uitdaging”. Corné schiet het vaakst met een M1 Carabine. Een M1 Carabine is een licht compact semiautomatisch geweer en heet daarom karabijn.
Vriendengroep
“Elke vrijdagavond ben ik op de schietbaan, ik mis er niet veel per jaar. Dan begin ik met een bakje koffie en een gezellig praatje met de andere leden, het is meer een vriendengroep eigenlijk. Dan de schietbaan op, meestal met mijn ‘M1 Carabine’ om staande op 25 meter zo goed mogelijk te presteren, eerst op oefenkaarten en daarna op de wedstrijdkaarten”, legt Corné enthousiast uit. Vanwege de Corona zijn externe wedstrijden al een tijd niet meer gehouden maar interne wedstrijden zijn een verplichting binnen de vereniging. Corné bezocht in het verleden zo een vijf tot tien wedstrijden per jaar.
Regeltjes
Op dit moment telt de vereniging 65 leden. Het is niet voor iedereen weggelegd om lid te worden van de vereniging. Van der Klooster vertelt hierover het volgende:” Er zijn best veel regeltjes in de schietsport wat logisch is, maar alleen om lid te kunnen worden moet iedereen ouder dan 16 jaar een Verklaring Omtrent het Gedrag overleggen en dat is een hele goede zaak natuurlijk”.
Groot kaliber
Bij de vereniging zijn er drie verschillende banen om te schieten. De banen zijn allen even lang alleen de afstand tussen de kaart en schutter verschilt. Op de schietbanen kan met luchtpistolen en –geweren, klein kaliber geweer, klein kaliber karabijn, klein kaliber pistool als ook met groot kaliber en historische wapens worden geschoten.
“Er zijn drie afstand keuzes, 10 of 25 meter voor het staande schieten met een pistool of karabijn en 12 meter voor liggend geweer of karabijn. Op 25 meter je doel raken is natuurlijk een extra handicap of uitdaging. Bij onze vereniging kan ook met groot kaliber geschoten worden. Het grotere kaliber geeft een andere beleving doordat zwaardere wapens en grotere kogels weer een andere oefening is dan de lichtere wapens. Makkelijker is dat niet, maar persoonlijk denk ik dat het wel leuker is. Daarom heb ik een groot kaliber wapen dat alleen op 25 meter gebruikt mag worden officieel. Ik schiet met een M1 Carbine. Dat is een oud wapen, maar erg leuk om mee te schieten”, aldus Corné.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - In een woning aan de President Kennedystraat in Sint-Maartensdijk is zondagochtend een man overleden. Hulpdiensten kwamen snel ter plaatse, maar konden het slachtoffer niet meer redden.
17 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - In de nacht van zaterdag op zondag is een caravan volledig uitgebrand op een afgelegen parkeerplaats aan de Kastelijnsweg in de Smerdiekse Polder.
19 uur geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Sabine van der Poorten en Christine Verhagen van tanteLouise
19 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 november organiseert Nederland voor de 25e keer de Nationale Natuurwerkdagen. Ook in Sint-Maartensdijk kun je meehelpen om de natuur mooi en gezond te houden. Iedereen is welkom, jong en oud.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Ellen Spapens die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenPOORTVLIET - Inwoners van Poortvliet kunnen dinsdag meedenken over de toekomst van hun dorp. In dorpshuis 't Ouwe Raed'uus krijgen bewoners de kans om hun ideeën, wensen en zorgen te delen met de gemeente Tholen. Ook de mening van kinderen en jongeren wordt meegenomen.
2 dagen geledenTHOLEN - Rijden de bussen ook nooit wanneer je zou willen? Dan is er goed nieuws: vanaf begin 2026 kunnen inwoners van Tholen gebruikmaken van de Flex, het nieuwe vervoer op aanvraag in Zeeland. Zo wordt het makkelijker om ook 's avonds en in het weekend door de provincie te reizen.
2 dagen geleden